Shopper, psaníčka, crossbody – které kabelky jsou letos v módě?

Dámy, které si loni na podzim rychle pořídily kabelku s ohromným řetězem, budou letos zklamané, protože tento trend rychle ustupuje. Co si pro nás módní diktát připravil v oblasti kabelek pro letošní rok? Zvykněte si na nové pojmy: hobo, tote či bucket bag.

Letošní rok se vrací k eleganci poloviny minulého století. Přichází trend kabelek, které podtrhují ženskost, nicméně bez zbytečných ozdob a kudrlinek. Samozřejmě si na své přijdou i ženy sportovnějšího založení. Jaká kabelka by neměla chybět ani vám?

Shopper neboli tote kabelky získávají na oblibě

Po tom, co jsme začali zase pracovat prezenčně, stává se shopperka nejlepší kamarádkou pro cesty do práce, do města i na nákup. Je praktická a univerzální. Je jedno, jestli jste výkonná obchodnice, žena na mateřské nebo studentka, tote kabelka pojme vše, co při svých cestách potřebujete a ještě vypadá stylově.

Objevte bucket bag

Ačkoli původní název je trošku zavádějící, dá se i z něj vyrozumět, že jde o hlubokou kabelku válcovitého tvaru – prostě měšec. Kabelka s jednoduchým vnitřkem, kam schováte úplně všechno, je v horní části části stažena šňůrami právě do tvaru měšce. Hodí se ke každé příležitosti, je praktická, formální i společenská. navíc se dají nosit v ruce, přes rameno i jako crossbody díky nastavitelnému popruhu.

Hobo a boho není totéž

Zatímco boho styl je stylem rozevlátým nespoutaným pravidly (a užijete si ho v létě v podobě síťových či háčkovaných kabelek), hobo jsou měkké, oblé (a v horní části mohou být i trochu nařasené) elegantní kabelky s jedním kratším uchem do ruky i na rameno. Je to přesně ten typ kabelek, které nosívala slavná Jackie Kennedyová.

Jak si vybrat kabelku pro jaro 2021

Asi nejjednodušší rada je: pořiďte si to, co se vám líbí. Přesto je dobré si říct, že drobné subtilní ženy by neměly pořizovat velké kabely, protože by působily poněkud komicky. Stejně nevhodná je i příliš malá kabelka pro velkou ženu.

Přestože současný trend nahrává minimalismu, nic vám nebrání v tom, abyste experimentovali s barvami. Top trend pro letošní rok je jednoznačně žlutá kabelka.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.