Jak vybrat krém proti vráskám

Stárnutí pleti a tvorba vrásek souvisí s nedostatečnou tvorbou kolagenu, který dříve rýhy vyrovnával a pleť byla díky němu pružná. Pokud je navíc pleť málo hydratovaná, vrásky se prohlubují a zvýrazňují. Často to můžete pozorovat v létě, po delším pobytu na slunci.

Obecně tedy můžeme říct, že krém proti vráskám musí být v první řadě zároveň hydratační. Bez dostatečné hydratace nebude ani ten nejdražší krém účinný. Co ještě musíte při výběru krému na vrásky sledovat?

Krém na vrásky podle typu pleti

Abyste si vybrali ten správný krém, musíte vědět, jakou pleť máte právě vy. Je pravděpodobné, že krém, který používá vaše kamarádka nebo tchýně, nebude pro vás ten pravý, protože máte jinou pleť. Je vaše pokožka spíš suchá, mastná, smíšená nebo citlivá? To je první kritérium, podle něhož budete krém na vrásky vybírat. Jestli si nejste jistá, poraďte se o typu své pleti s kosmetičkou. 

Prostudujte si složení krému

Kromě hydratace pleti by měl umět ji i regenerovat a vyživit, proto se vyplatí investovat do krému s obsahem retinolu, kyseliny hyaluronové. Zatímco retinol je účinný antioxidant, který na sebe váže volné radikály a pleť detoxikuje, kyselina hyaluronová tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty a váže na sebe vodu (až tisícinásobek své hmotnosti), čímž zlepšuje hydrataci pleti. Kyselina hyaluronová umí také zabránit postupu virů a bakterií, působí protizánětlivě.

Koenzym Q10 chrání buňky před poškozením a pomáhá celkové regeneraci pokožky. Podporuje tvorbu kolagenu a právě ten dodává pokožce na pružnosti. Vyhlazení vrásek napomáhá i pravidelná aplikace krému s AHA kyselinami (jsou obsaženy v ovoci). Ta působí jako peeling vrchní vrstvy, podporuje regeneraci a vyhlazení vrásek.

Jestliže pracujete celý den venku, na slunci, měl by mít váš krém proti vráskám UV faktor, aby vás ochránil před poškozením pokožky sluncem.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.