Jak docílit zdravých a krásných nehtů?

Jak docílit zdravých a krásných nehtů? Jak jim dodat potřebnou pevnost a odolnost? Jak se o ně správně postarat, aby se staly naší vizitkou a my se tak za své ruce nemuseli stydět? Jestli hledáte odpovědi na výše zmíněné otázky, pak jste tady správně! Lámavé a třepící se nehty trápí mnoho lidí a jen málokdo z nich ví, jak si s tímto kosmetickým problémem poradit. Od toho je tu náš dnešní článek, ve kterém se společně podíváme na osvědčené tipy jak docílit zdravých a krásných nehtů!

Ptáte se, jak docílit zdravých a krásných nehtů?

Možná ani vaše ruce nevypadají tak, jak byste si přáli. Možná jsou vaše nehty slabé, často se vám lámou, hodně se třepí a vy se tak stále častěji ptáte sami sebe, jak z tohoto začarovaného kruhu ven. Našli jsme pro vás několik tipů, s jejichž pomocí dodáte svým nehtům pevnost a odolnost. Konečně se tak i vy budete moci těšit z dokonale upravených rukou, které nebudete muset schovávat!

  1. Vyvážená strava se vším všudy

    Jedním z nejdůležitějších předpokladů pro krásné, pevné a zdravé nehty, je vaše strava. Hodně lidí si to bohužel nepřipouští a nedávají tak svému jídelníčku vůbec žádnou váhu, co se týče zdraví jejich nehtů. Pokud ale do své stravy nezahrnete vše potřebné, bude vaše tělo strádat a projeví se to mimo jiné i na vzhledu vašich nehtů, které se budou lámat a třepit. V jídelníčku by vám proto neměly chybět vitamíny, železo, dostatek vápníku a samozřejmě i zinek.

  2. Správný přístup k manikůře

    Možná byste se divili, kolik lidí trápí své nehty vlivem špatné manikůry. Například jedna z nejzásadnějších chyb je stříhání nehtů, ke kterému byste se vůbec neměli uchylovat. Nehty by se správně měly pouze pilovat do požadované délky či tvaru. Pokud jste tedy až do dnešního dne vždycky sáhli po nůžtičkách, od teď je uložte někam hluboko a vyměňte je za kvalitní pilník.

  3. Kvalitní laky a odlakovače
    A teď ruku na srdce: když si potřebujete odlakovat nehty a zbavit je tak předešlých zbytečků starého laku, po jakém odlakovači sáhnete? Nekvalitní a levné odlakovače obsahují aceton, který nehty nepříjemně vysušuje a v případě dlouhodobého používání dochází i k jejich oslabování. Proto doporučujeme vybírat odlakovače bez obsahu acetonu.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.