Může láska na pracovišti fungovat?

Láska na pracovišti není pouhým námětem do romantických filmů amerického původu, velmi často se s tímto tématem setkáváme i v reálném životě. Ano, čtete správně. Vztahy na pracovišti mohou být nejen čistě formálního původu, ale i kamarádské, když v zaměstnání najdete skvělou ženskou, se kterou si můžete zajít na kafe a prodrbat všechny ostatní z kanceláře, a stejně tak i milenecké. Otázkou je, zda láska na pracovišti může za daných podmínek fungovat a vydržet?!

Láska na pracovišti…je to dobrý nápad?

Možná se to děje právě vám, možná podobnou situaci řeší vaše dobrá kamarádka, známá nebo kolegyně v práci. Potkat v práci spřízněnou duši, se kterou si okamžitě padnete do oka a váš vzájemný vztah se z přátelského mrknutím oka přesune do toho mileneckého, je pěkná představa. Zvláště pak v případě, kdy jste delší dobu sami, čekáte na toho pravého a jako na potvoru o něho nikde nemůžete zakopnout. Pak se není čemu divit, že se příležitosti chytnete pevně za pačesy.

Jenže ono to má háček. A tím háčkem je právě onen fakt, že jste kolegové a víte přece, jak se říká: co je v domě, není pro měExistuje nespočet případů, které neskončily velkou láskou, stejně tak bychom mohli dohledat i případy, kdy to dvojici vyšlo a jejich láska na pracovišti vesele vzkvétala i v osobním životě.

Láska na pracovišti a pravidla

Pokud jste si v práci někoho našli, dotyčná osoba se vám líbí, fyzicky vás přitahuje a i po duševní stránce se plavíte a jedné vlně, byla by obrovská škoda o tuto příležitost přijít jen proto, že pracujete na jednom místě. Nikdy totiž nevíte, jestli se vám něco podobného ještě někdy stane. Možná ne a pak se budete mlátit do hlavy, že jste se předtím nechali zastrašit.

Láska na pracovišti si vyžaduje pravidla a především jejich dodržování. Společně si je teď můžeme představit. Jako první zmíníme důvěru. Ta je totiž potřeba v každém vztahu a ani v tomto nesmí chybět. Dalším předpokladem je pracovní výkon, kdy nesmíte dovolit, aby vaše vzkvétající štěstí zabránilo tomu, abyste podávali ty nejlepší výkony. Samozřejmostí na samotný začátek je jistá dávka tajemství, všichni vaši kolegové přece nemusí ihned vědět, že spolu randíte. Především pak z toho důvodu, že ještě sami nemůžete vědět, jestli to bude vážné a jestli vám to vůbec vydrží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *