Jak se vyrovnat s rozvodem?

Už to mezi vámi delší dobu skřípalo, přestali jste si rozumět, jeden druhému jste se odcizili a vám najednou na stole přistály rozvodové papíry. Sedíte nad nimi s hlavou v dlaních, zatímco si váš partner balí kufry a chystá se odstěhovat a marně přemýšlíte nad tím, jak se vyrovnat s rozvodem. Jak to zvládnout? Jak to ustát, když to tak moc bolí? Jak překonat pocity zrady? Jak se přestat cítit ublíženě? A jak se vyrovnat s tím, že za chvilku budete jedna z těch rozvedených ženských, které si ze zoufalství zakládají profil na internetové seznamce?

Jak se vyrovnat s rozvodem?

Nedokážete myslet na nic jiného. Hlavou vám pořád dokola běhá to samé: jak se vyrovnat s rozchodem? Možná to mezi vámi nebylo dokonalé, ale jakmile s rozvodem přijde muž, je to zpravidla žena, která tím nejvíc trpí. A často jsou to ženy, které trpí více než muži i v případě, kdy rozvod navrhnou ony.

Jenže jak se s tím poprat? Je to rána pod pás, kopanec do břicha a kudla do zas. Je to zrada a vy se cítíte odkopnutá, nechtěná, nežádaná. Prostě jako kus hadru.

Nechte bolest působit

Možná to bude znít hloupě, ale jedním z řešení, jak se vyrovnat s rozvodem, je smířit se s bolestí, která ve vás zůstala po odchodu milovaného člověka. A nesnažte se přesvědčit sebe sama, že jste ho nemilovala – to byste si ho přece tenkrát nebrala! Pokud vás to bolí, má to tak být a vy to přijměte. Nemá cenu se před bolestí uzavírat nebo hrát pohádku, že jste úplně v pohodě. Protože nejste.

Začněte znovu

Pokud přemýšlíte, jak se vyrovnat s rozvodem, možná vám pomůže, když začnete úplně od začátku. Ale úplně! Připomíná vám byt společná léta? Tak se přestěhujte, rázem vám bude mnohem lépe! Nacházíte kolem sebe věci, které máte spojené s bývalým? Zbavte se jich a klidně tím nejzvrácenějším způsobem – třeba založte oheň a všechno spalte. Udělejte za životem tlustou čáru a nevracejte se zpátky.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.