Kdy začít plánovat svatbu

Svatební přípravy zaberou obvykle několik měsíců. Čím větší svatbu plánujete, tím delší časový úsek byste si na její přípravy měli vyhradit. Menší svatbu ale zvládnete naplánovat za 10 – 12 týdnů, honosná vám často zabere i celý rok, než se vše zorganizuje. I proto se vžilo pravidlo, že se páry berou zhruba rok po zásnubách. 

Jestli sníte o konkrétním místě, kde by měla svatba či svatební hostina proběhnout, je nutné rezervovat si místo. Na vyhledávaných místech může být obsazeno opravdu měsíce dopředu, proto je nutné si rezervovat místo s předstihem – klidně i rok předem. Stejně tak byste neměli váhat s rezervací termínu, zvlášť pokud chcete nějaké speciální datum.

Plán příprav na svatbu

Svatba je komplikovaný logistický projekt s řadou dodavatelů a nutností dodržet termíny. Jestli nejste vyloženě organizační typ, svěřte přípravy někomu, kdo to zvládne. Může to být šikovný člen rodiny, kamarádka, ale i profesionální agentura. Pokud se do příprav přece jen pustíte sami, pořiďte si šikovný plánovač – tištěný nebo online. Díky němu nezapomenete nic důležitého a všechno zvládnete včas. 

Co zajistit nejlépe 6 měsíců před svatbou

Připravte si rozpočet hned na začátku plánování svatebních příprav a podle něj celou dobu postupujte.

Místo a termín svatebního obřadu byste měli zajistit co nejdříve. Čím kratší čas si na rezervaci necháte, tím méně možností výběru budete mít.

Místo konání svatební hostiny si vybírejte stejně pečlivě a včas. I tady počítejte až se 6 měsíci, zvlášť když chcete mít hostinu ve vyhlášené restauraci. 

Seznam hostů na svatební hostinu potřebujete v okamžiku, kdy zamlouváte restauraci. Je důležité vědět, pro kolik hostů objednáváte catering, s jakou částkou za hostinu počítat. Svatební šaty pro nevěstu je dobré zajistit s předstihem. Projděte svatební salony a hledejte inspiraci. Pokud počítáte s vypůjčenými šaty, zamluvte si je. 

Svatební dort je stejně důležitý a najít dobrého cukráře může chvilku zabrat. Při výběru se neřiďte jen obrázky, nechte si připravit ochutnávku.

 

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.