Jak je to se sexem během těhotenství

Většina maminek se během těhotenství potýká s celou řadou různorodých omezení. Najednou už nemohou sportovat v takové míře, na kterou byly zvyklé, už si nemohou tak často dopřávat oblíbenou skleničku vína a co se týče sexu, je to rovněž na pováženou.  A jak je to vůbec s tím sexem během těhotenství? Mohou se těhotné ženy i nadále věnovat intimním radovánkám, nebo je pro ně jakékoliv milostné sbližování naprosté tabu? Na to se teď společně podíváme v dnešním článku!

Sex během těhotenství – ano nebo ne?

Sex k partnerskému životu neodmyslitelně patří. Vždyť právě díky němu je každý z nás na světě. Mnoho žen si ale pohrává s otázkou, jak to s jejich milostným životem bude v období těhotenství. Budou si moci i nadále užívat intimních chvilek se svými partnery, nebo pro ně nejkrásnější období v životě bude zároveň i obdobím  plným odříkání?

Kdy ano

Pokud vaše těhotenství probíhá zcela v pořádku a lékař nezaznamenal žádné  riziko, pak vám v sexu během těhotenství vůbec nic nebrání. Jestliže se na intimní radovánky cítíte, není potřeba se nějak omezovat. Pro těhotné maminky pouze platí, že by měly vybírat klidnější a pohodlnější polohy a nepouštět se do žádných experimentů.  I ohleduplnost partnera je v tomto případě na místě.

Kdy ne

Jestliže během vašeho těhotenství došlo ke krvácení, začala jste se předčasně otvírat nebo vám lékař na ultrazvuku našel hematom, pak byste vs svém zájmu a především v zájmu vašeho miminka měla sex vynechat. V takovém případě jdou tělesné potřeby a půjde stranou. Pokud by se problémy objevily třeba na začátku těhotenství a nadále by bylo vše v pořádku, mohl by lékař sex povolit. Vše je tedy o konzultaci a domluvě s ošetřujícím lékařem.

Sex jako prostředek k vyvolání porodu

Mezi babskými radami pro vyvolání porodu najdete i sex. Pokud se rodička blíží k termínu nebo již má dokonce po něm a miminku se stále nechce na svět, může vyzkoušet právě tento způsob, jak ho z bříška vypudit. Při sexu pro vyvolání porodu jde především o mužské sperma, které v sobě obsahují látky, jež mohou vyvolat kontrakce a děložní činnost.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.