Saunování a jeho pozitivní přínosy

Saunování je stále oblíbenějším trendem, kterému se věnují muži i ženy všech věkových kategorií. Podzimní období začíná vybízet k tomu, abychom se i mě saunování věnovali – a možná to napadlo i vás. Chcete vědět, jak pobyt v sauně prospívá vašemu zdraví? V tom případě čtěte dál!

Pozitivní účinky saunování

 • Odplavuje z těla stres

  Dnešní doba je hodně hektická a náročná, díky čemuž jsme často ve stresu. Ten se podepisuje nejen na naší náladě, ale odráží se i na našem zdraví. Pobyt v sauně skvěle napomůže k odplavování stresu ven z vašeho těla. Vyčistíte si zde hlavu, přijdete na jiné myšlenky a odpočinete si.

 • Zlepšuje zdraví pokožky

  Věděli jste, že pobyt v sauně prospívá kráse i zdraví vaší pokožky? Ta je den co den vystavována škodlivým okolním vlivům, jejichž působení ne vždy lze zabránit. Toxiny tak vaší pokožce dávají zabrat, s čímž vám může pomoci i sauna. Půjdete-li do sauny, zvýší se ve vašem těle průtok krve, což tkáním dodá více potřebných živin pro regeneraci.

 • Napomáhá při detoxu

  Opět se vrátíme k oněm toxinům, kterých je kolem nás strašně moc a které útočí na naše tělo i organismus. Saunování vyvolává intenzivní pocení, které napomáhá vylučování toxinů a všem škodlivých látek z těla, díky čemuž se vaše tělo přirozeně detoxikuje.

Jak se saunovat správně

Saunování není jen o tom, že se svléknete, zabalíte do ručníku a sednete si do horké sauny. Jestliže se chcete saunovat, musíte vědět, jak správně na to.

 • I když se mezi lidmi traduje myšlenka, že po sauně musí okamžitě do studeného bazénu, aby prakticky bezprostředně své tělo zchladili, ve skutečnosti je spíše naopak. Tělo byste podle odborníků měli ochlazovat pozvolna, aby to pro něho nebyl takový šok.
 • Když už je řeč o ochlazování organismu, stačí, pokud proces saunování a následného zchlazování provedete 2-3x. Někteří lidé tento proces opakují vícekrát, což je špatně. Větší počet opakování je pro tělo zbytečná zátěž.
 • Saunovat se nemohou všichni, byť by si někdo možná myslel, že vám pobyt v sauně nemůže nijak uškodit. Lékaři saunování nedoporučují lidem trpícím vysokým krevním tlakem, lidem s nemocemi srdce nebo těm, kteří mají problémy s ledvinami či játry.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.