Chcete jímat dešťovou vodu? Dnes už to není problém

Stejně jako mnoho jiných žen, patříte i vy do skupiny těch, které se snaží myslet na vše především z praktického hlediska? Pokud ano, jistě se vaše přemýšlení dotklo i oblasti vody. Tedy pochopitelně toho, kolik jí vlastně denně spotřebujete. Když vezmete v potaz, že se jedná o vodu pitnou, která je celkem drahá, pozastaví se nad tím každý. Nehledě na to, že častým plýtváním poškozujete i přírodu.

Naštěstí jsou řešení, která mohou být celkem zajímavé. O jaká se jedná? Jde o možnost jímat dešťovou vodu. Pokud jste už nad touto možností lehce přemýšlela, náš článek vám odpoví na všechny požadované informace, které v tomto směru můžete mít.

Jakým způsobem se voda jímá?

Není to nic složitého, jelikož v podstatě stačí mít kvalitní nádrž, do které bude voda jímána. Tu už dnes můžete bez problémů koupit hotovou, a to v celé řadě typů. Když se podíváme na jeden klasický, tak se jedná o betonové nádrže na vodu. Beton je osvědčeným materiálem, který je používán dlouhé roky ve stavebnictví. V souvislosti s tím je v podstatě jasné, že vás pokud jde o jeho vlastnosti, také nezklame. Mezi klíčová pozitiva patří:

  • dlouhá životnost,
  • vysoká pevnost a odolnost,
  • perfektní těsnost.

Beton ale není jediným možným materiálem, který lze zvolit. Když popisujeme možnosti jímání vody, nelze zapomínat ani na materiály, které lze označit za moderní. O jaké se jedná? Příkladem jsou stále oblíbenější plastové nádrže na vodu. Tento materiál zaujme hlavně svou lehkostí, stejně jako kvalitou. A to jak s ohledem na vlastnosti, kterými je pevnost, tak třeba s ohledem na celkovou odolnost, která je při umístění do země také potřeba.

Pořizovací ceny lze zajímavým způsobem snížit

Hlavním výdejem je tedy koupě a instalace takové nádrže. To již víte. Pokud v tomto směru přemýšlíte nad tím, zda se vám tato cesta vyplatí, můžeme vás ubezpečit, že rozhodně ano. V první řadě proto, že ceny takových nádrží dnes nejsou nijak přemrštěné a pořídit tu pravou lze i celkem levně. Není to ale jediný důkaz výhodnosti, na kterou narážíme.

Doporučujeme vám zajímat se i o dotační programy. Konkrétně ten, který nese označení Dešťovka. Zcela jasně ukazuje a naznačuje, že je možnost získat nemalou dotaci právě na to, že se rozhodnete vodu z nebe jímat do speciálních nádrží. I finanční hledisko, tedy možnost vysokého příspěvku jasně ukazuje, že jímání dešťové vody není žádným problémem, ani pokud budete hledět na finance.

Stačí malý kousek pozemku

Co tedy pro pořízení nádrže vlastně potřebujete konkrétně? Už podle popisu je jasné, že se jedná o řešení určení třeba pro majitele rodinných domů, ale může se jednat třeba i o majitele zahrad v zahrádkářských koloniích. Ať už je vaše situace jakákoliv, tak se dá v obou případech říci, že budete potřebovat jenom jednu jedinou věc. Plně postačí třeba jenom malý kousek pozemku, kam bude nádrž umístěna.

Použití vody je snadné

Podívejme se i na to, že jednoduché je nejenom vodu jímat, ale také ji používat. A zde se opět musíme dotknout finanční stránky věci. Jelikož nebude využívána voda pitná, ale ta dešťová – která je zdarma, tak pochopitelně zajímavým způsobem ušetříte. I toto může být dobrá motivace, proč se na tuto cestu vydat. Pokud jde o technické provedení toho, jak vodu z nádrže dostat, nehledejte v tom jakékoliv složitosti. Stačí jenom jednoduché elektrické čerpadlo na vodu a vše je dokonale vyřešeno.

Když se podíváme i na možné využití, je cest celkem několik. Klasikou je to, že mnoho lidí využívá dešťovku k zalévání své zahrady. Je to velmi dobrý způsob, jak neplýtvat pitnou vodou, ale i jak ušetřit. Stejně tak není problém vodu z nádrže zavést i do domácnosti. Například na splachování toalety je dokonalou volbou. I toto je spojeno s jednoduchostí a pro zkušeného instalatéra by to nemělo být žádným problémem.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.