Co byste měli vědět, než si nazujete žabky

Jaká obuv je v létě tou úplně nejoblíbenější? No samozřejmě, jsou to žabky! Po těch sáhneme v horkých dnech, kdy toužíme po pohodlí, obujeme si je, když vyrážíme k vodě a vsadím a na ně i tehdy, kdy v podvečerních hodinách vyrážíme s přáteli do baru. Žabky jsou vzdušné, pohodlné a dají se nosit prakticky kamkoli a k čemukoli. Možná i vy jich máte ve svém botníku hned několik. A teď ruku na srdce: věděli jste, že vám tato všestranná a univerzální obuv může uškodit?

Co byste měli vědět, pokud nosíte žabky

Na první pohled se možná zdá, že by se žabkám nedalo vůbec nic vytknout.  Vždyť jsou tak pohodlné, snadno se nosí a je jich k dostání takové množství, že je opravdu těžké vybrat si pouze jedny! Tohle všechno je sice pravda, proti které mi nic nenamítáme. Jsme ale toho názoru, že žabky mají i stinnou stránku a na tu se teď společně s námi můžete podívat.

Jsou nestabilní

Jako první mínus těchto botiček zmíníme jejich nestabilitu. Vašemu tělu totiž nedokážou nabídnout takovou oporu, kterou by potřebovalo. Možná to při chůzi ani nezaznamenáte, ale tělo musí při došlapu vyrovnávat.

Jsou rizikem infekce

O žabkách je známo, že jsou velice vzdušné a právě pro tento důvod jsou možná tolik oblíbené.  Pro horké dny jsou opravdu ideální, jenže i tady se ukrývá jeden háček: vaše noha je v žabkách nechráněná, chodíte v nich bosí a své nohy tak vystavujete nejrůznějším bakteriím, které na vás na špinavých ulicích číhají. Následně stačí mít na noze jednu malou oděrku, která se může stát vstupní branou infekce do vašeho těla.

Jsou nebezpečné pro paty

Možná se to na první pohled ani nezdá, ale pokud nosíte žabky došlapujete na paty mnohem větší silou nežli v jiné obuvi. Navíc většina těchto botiček má jen velmi tenký plát pěny místo podrážky, která na komfortu a ochraně vašich chodidel zrovna dvakrát nepřidá.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.