Dalekohled

S dalekohledem po Česku: Kde jsou ty nejhezčí vyhlídky?

Cestování s dětmi může být dost náročné a únavné. Někdy jsou doslova k neutahání, jindy je zase každý krok nudí a namáhá tak, že vám celý výlet znechutí. Proto je dobré při výletování vždy pamatovat na to, aby byl výlet zajímavý, přiměřeně náročný a s hezkou odměnou na konci. A co může být tou nejzajímavější odměnou, která navíc nestojí ani pár korun? Třeba krásný výhled do příroda, který si navíc mohou užít o to víc, pokud s sebou vezmete třeba dalekohled. Nabídka dalekohledů vám pomůže naplánovat výlety s přidanou hodnotou, které ocení jistě nejen vaše děti. Jaká jsou nejkrásnější vyhlídková místa v Česku?

Rozhledna Špulka

Jedním z klenotů mezi rozhlednami je bezpochyby rozhledna Špulka, kterou můžete navštívit nedaleko středočeského Benešova a za jasného počasí můžete snadno dohlédnout na Sněžku nebo na vrcholky pohoří Šumavy. K tomu vám právě skvěle poslouží šikovné dětské dalekohledy. Děti budou nadšené z toho, jak daleko mohou dohlédnout a jaké zajímavé věci uvidí. Nejde jen o krajinu, ale třeba se vám podaří zahlédnout i divokou zvěř nebo turisty daleko pod kopcem. Rozhledna je vysoká 48 metrů po cestě k ní si můžete užít i naučnou Ptačí stezku.

Rozhledna Růženka

Vaše děti budou naprosto nadšené z této futuristické rozhledny. Najdete ji nedaleko obce Růžová v Českosaském Švýcarsku v Ústeckém kraji. Je vlastně velmi malá, ale o to více zaujme svým netradičním provedením, které připomíná jakési obydlí z daleké budoucnosti. Na dohled dalekohledem je německá stolová hora Lilienstein nebo Pravčická brána.

Rozhledna nad vinohrady

Na jižní Moravě můžete obdivovat rozlehlé vinohrady právě z této rozhledny. Skvělé je, že je snadno dostupná i pro maminky s kočárky. Dalekohledem dohlédnete dokonce až na vzdálené vrcholky rakouských Alp.

Pokud chcete cestovat s dětmi v klidu a pohodě, nezapomeňte se dobře vybavit. Jediným dalším předpokladem je pak už jen dobré počasí.

Zdroj obrázku:
HTWE / Shutterstock.com