Díky kvalitním stínícím systémům a sítím proti hmyzu bude váš interiér komfortnější

Pokud máte instalována nová okna, určitě jste přemýšleli o tom, jaké do nich pořídíte stínící systémy nebo ochranu proti nezvaným návštěvníkům zvenčí. Máme samozřejmě na mysli nejrůznější hmyz, který dokáže pobyt v místnosti značně znepříjemnit. Jak možnost přistínit si slunce, tak ochrana proti hmyzu, vše lze dnes na moderních oknech velmi elegantně řešit. Pojďme se v našem článku podívat na to, jaké k tomu máte nástroje.

Zvolte moderní žaluzie

Velkou výhodou žaluzií jejich vysoká variabilita. Stínících systémů je celá řada, například také rolety, ale nejpopulárnějším doplňkem jsou žaluzie. Existuje zároveň více provedení, takže není problém si vybrat takové, které bude pasovat přesně do vašeho interiéru a bude vyhovovat vašim požadavkům. Nejčastěji se setkáváme se žaluziemi interiérovými, které mohou být:

  • Horizontální
  • Vertikální

Nejběžnějším typem jsou samozřejmě žaluzie horizontální, které se instalují přímo na rám okna. To můžete provést sami, pokud si na to netroufáte, může vám to udělat specializovaná firma. V případě vertikálních žaluzií máte na výběr mnoho druhů použitého materiálu, mohou to být třeba luxusní dřevěné tkaniny. Takové žaluzie potom dokáží interiér vkusně oživit.

Speciální kategorií jsou potom nepochybně žaluzie venkovní. Jedná se o velmi moderní systémy, které však už vyjdou o něco dráž. Na druhou stranu nabízejí výjimečný komfort a možnost elektrického ovládání.

Hmyz už nebude mít šanci

Nepochybně velmi důležitým doplňkem každých oken jsou sítě, které zabrání vniknutí obtěžujícího hmyzu. Tento problém máme samozřejmě hlavně v létě. Vhodné sítě proti hmyzu se na moderní okna instalují přímo do rámů na míru konkrétního okna. Ruší tak jenom naprosto minimálně. Lze je navíc velmi jednoduše odstranit. Existují také varianty použitelné třeba pro balkónové dveře.

Zdroj obrázku:
Interior Design / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.