Kdy je čas na výměnu tiskárny? Tyto neklamné signály vám napoví

Dnešní domácnost se už bez tiskárny jen tak snadno neobejde. Řada důležitých dokumentů se dá vyplnit pouze online a poté se musí vytisknout a v papírové formě zaslat na úřad. Děti ve škole dostávají materiály, které si musí tisknout, a vy si občas také rádi vytisknete nějaký ten recept na nedělní oběd nebo třeba zajímavý článek.

Tiskárna ale nemá omezenou životnost a po nějaké době možná zjistíte, že je načase ji vyměnit. Které neklamné signály by vám měly dát najevo, že je načase poohlídnout se po novém zařízení?

Máte zastaralé technologie

Dnes se technologie vyvíjejí ohromnou rychlostí. I pokud tedy máte tiskárnu starou jen pár let, pravděpodobně už je dávno naprosto zastaralá, co se týče svých funkcí a uživatelského pohodlí. Pokud stále tisknete pomalu, musíte papíry všelijak rovnat nebo přetáčet, či dokonce se vám občas stane, že někde unikne inkoust, je to jasný důvod pro změnu.

Tiskárna je vytíženější

Možná jste si na začátku kupovali tiskárnu s tím, že na ní jednou za čas něco málo vytisknete, ale poslední dobou se ukazuje, že ji používáte stále více. Děti už také odrůstají a přichází čas, kdy si tisknou dokumenty do školy nebo píší různé seminární práce. Pro vyšší výkon je jistě zapotřebí pořídit i lepší přístroj. Vybírejte nejen dle ceny, ale především dle recenzní. Vyplatí se předem zkontrolovat i výběr náplní do tiskáren, abyste pak nebyli překvapeni, že ta vaše se nedá sehnat nebo je přemrštěně drahá.

Rychle spotřebované náplně

Zdá se vám, že se inkoust vypotřebovává stále rychleji a rychleji? Je dost možné, že vaše tiskárna už nevyužívá svoji náplň tak efektivně jako kdysi. To se běžně stává u levnějších tiskáren, které po nějakém čase jednoduše ztrácí schopnost využívat inkoust na maximum. Poučte se z této chyby a propříště vsaďte na kvalitnější přístroj, který vám vydrží sloužit déle. Důležitá je však nejen samotná tiskárna, ale také kvalitní tonery EPSON, které budou vždy využity na maximum a vaše peníze nepřijdou vniveč. Dobrá tiskárna v kombinaci s kvalitním tonerem vám může ušetřit až 40 % nákladů na tisk.

Zdroj obrázku:
Andreas Poertner / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.