Recept na nealkoholické mojito

Mojito patří k oblíbeným drinkům, které výtečně osvěží. Jedná se tradiční kubánský koktejl. Nealkoholickou variantu si mohou dopřát nejen řidiči, ale i děti. Klasické mojito, kde je obsažen bílý rum choval v oblibě i požitkář Ernest Hemingway. Prapředek tohoto nápoje je znám již od konce 16. století. Jak je vidět jde vskutku o velmi populární nápoj, který se těší oblibě už velmi dlouhou dobu. Jeho příprava není složitá a zabere vám minimum času.

Potřebné ingredience

  • 1 limetka
  • 1,5 litru minerální vody
  • 3 lžíce třtinového cukru
  • 25 lístků máty

Postup přípravy

Limetku si nejdříve řádně očistíme kartáčkem (ideální je limetka bez chemického ošetření). Poté jí nakrájíme na osminky, natrháme si lístky máty a zasypeme třtinovým cukrem – vše dáme do vysoké a nejlépe předem vychlazené sklenice. Dřevěnou vařečkou vše podrtíme, přidáme drcený led a dolijeme sklenici minerálkou. Mojito se pije brčkem a okraje sklenice je možné ještě ozdobit výhonkem máty či limetkou.

Všestranné využití máty

Máta patří nejen mezi nejznámější, ale i jednu z nejstarších léčivých bylinek, která se pěstuje po celém světě. Vůně máty platila v dřívějších dobách za prostředek vzbuzující lásku. Určitě by neměla chybět v žádné bylinkové zahrádce. Mimo chutného a oblíbeného mojita jí využijete také u přípravy různých jídel. Hodí se do marinád, k mletému masu, přípravě čaje, do jogurtů, salátových zálivek i sladkých pokrmů. Hojně se přidává do ovocného či zeleninového smoothie. Máta bezvadně přírodním způsobem osvěží dech – stačí pouze žvýkat lístky. Mimo jiné podporuje trávení a zmírňuje nadýmání, takže se vám takový koktejl velmi sejde po různých oslavách. Oblíbená je nejen u dospělých, ale i dětí. Zkuste náš vynikající recept a nebudete litovat. Takový pitný režim bude bavit každého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *