Trampolíny jako ideální prostředky k zlepšení postavy

Každý jsme jiný. Někoho běhání, zvedání činek, návštěvy fitness centra či šlapání na rotopedu jednoduše baví. Pro dospělé jedince, kteří z vyjmenovaných pohybů zrovna nešílí blahem, existuje pohybu, který je skvělý pro zlepšení kondičky i postavy a je také zábavný – o nadšení dětí ani nemluvím. Řeč není o ničem jiném než trampolínách.

Máte-li doma či na zahradě dostatek prostoru určitě si jednu pořiďte. V opačném případě můžete docházet na toto společné „trampolínové šílenství“ do některého z blízkých sportovních zařízení.

Než si pořídím vlastní trampolínu

Vždy pamatujte především na bezpečnostní opatření a nerozdovádějte se tak, aby z toho koukal úraz. Pro všechny případy lze pořídit trampolínu s ochrannou sítí, která zachytí i divočejší skokany.

Při výběru velikosti trampolíny je nutné zohlednit prostorové možnost a rovněž i bezpečnost místa, do něhož chceme trampolínu umístit.

Trampolína je ideální zábavou pro celou rodinu i perfektní cvičící pomůcka. Skákat můžete jen tak pro zábavu, jak vás napadne nebo podle videí zkusit i skákací sestavy, které jsou cílené na různé části a svaly na těle.

Výhodou je, že současně posilujete svaly a díky dynamickému pohybu tak hubnete.

Komu jsou trampolíny určeny

Nejširší skupinou, která miluje trampolíny, jsou bezpochyby děti. Ani maminkám, tatínkům či dokonce energickým babičkám není vstup zakázán. Nezřídka je možné vidět na trampolíně dovádět i domácí mazlíčky. Zábava, u které se hubne a posiluje, učaruje všem bez ohledu na věk. Nemáte-li žádná zdravotní omezení, je jedno, jakého jste pohlaví nebo kolik je vám let. Nebojte se a skočte!

Trampolína a bezpečí

Je-li naším cílem si nejen zadovádět, ale také dodržet veškerá bezpečnostní opatření, vybírejte pouze certifikovanou trampolínu, jež vydrží sloužit i několik let. Počítejte s volným prostorem kolem ní cca 2 metry. Trubky zvolte z ocelové konstrukce. Levnější varianty jsou vyrobeny z kovového odpadu a mají nízkou pevnost i životnost.

Důležité je zkontrolovat i sváry na které musí vydržet velký tlak. U levných variant proto často dochází k jejich praskání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *