Kvalitní tisk nemusí být drahý. Šetřete na spotřebním materiálu chytře

HP tonner

Používáte tiskárnu? Pokud je to tiskárna doma, určitě vás zajímá cena spotřebního materiálu. Mnoho z nás má domácí pracovnu, kde doděláváme resty z práce nebo pracujeme rovnou z domova. V poslední době je to stále viditelnější trend. Práce z domova však přináší určitá úskalí. Jedním z nich je to, že vše, co doma používáte, si zpravidla musíte platit. Možná vám zaměstnavatel poskytne pracovní notebook, ale další věci, jako je třeba spotřební materiál do tiskárny, to už je na vás.

Jak na chytrou úsporu?

A právě u spotřebního materiálu do tiskárny můžete velice rychle narazit. Zejména narazíte na jeho ne zrovna malou cenu. Běžně se ve firemním prostředí používají laserové tiskárny, kde jsou náplně obecně levnější než v případě tiskáren inkoustových. Ani tak však není cena lidová. Tonery pro tiskárny ale můžete koupit mnohem levněji. Jak? Můžete využít nabídek, které poskytují:

• Repasované tonery
  • Alternativní tonery

Někteří prodejci jsou schopni nabídnout repasované tonery, které jsou v podstatě originálními tonery, kde byly vyměněny opotřebené části a náplň je znovu plná. Jedná se však již o použité zboží. Náplně navíc nejsou běžně určeny k opakovanému použití, a tak záleží na kvalitě konkrétního repasovaného kusu. Pokud chcete mít jistotu nového produktu, můžete vsadit na alternativní tonery. Takto lze koupit třeba levné tonery HP, vlastníte-li tiskárnu od této firmy. Tonery alternativních výrobců mám jsou schopny poskytnout srovnatelnou kvalitu tisku za zlomek ceny.

Kolik ušetřím s alternativním tonerem?

Ptáte se, kolik touto cestou můžete vlastně ušetřit? Je to velmi jednoduché. Při použití toneru alternativního výrobce se můžete dostat až na pětinu ceny originální náplně. A to je obchod, který se rozhodně vyplatí zvážit. Nakoupíte-li navíc zboží v české distribuci, běžně splňující certifikace kvality, nehrozí vám, že byste si pořídili špatný produkt.