Proč a jak přestat kouřit

Jestliže se odhodláváte přestat kouřit, pak se nenechte zastrašit a své předsevzetí zbavit se této nejrozšířenější závislosti dotáhněte do zdárného cíle. Kouření negativním způsobem ovlivňuje váš život a to hned v několika směrech. V první řadě má negativní vliv na vaše zdraví, ale stejně tak neprospívá ani vaší peněžence. Ačkoli vám možná kouření a s ním neodmyslitelně spojený nikotin proudící do vašeho těla dělá dobře, odborníci se shodují na tom, že každá vykouřená cigareta je dalším hřebíčkem do rakve. Chcete-li přestat kouřit, musíte mít především silnou vůli a dostatečnou motivaci proto, nevzdat svou snahu hned při prvních abstinenčních příznacích.

Proč přestat kouřit?

  • výrazné snížení rizika vzniku smrtelných onemocnění ( rakovina infarkt mozková příhoda)
  • zlepšení fyzické kondice
  • snížení zadýchávání se
  • lepší stav pleti mnohonásobně
  • nižší výdaje
  • zlepšení sexuální výkonnosti

 Jak přestat kouřit?

Při odvykání kouření, stejně jako u zbavování se kterékoli jiné závislosti, jsou nejhorší začátky. Mnozí z vás se možná pokoušeli přestat kouřit opakovaně, ale bohužel přišli na to, že je to mnohem těžší, než se na první pohled zdálo. Ale jde to. Chce to jen chtít, mít dostatečnou motivaci a odhodlání.

Bez náhrady za cigaretu se neobejdete

Zvláště v prvních dnech, kdy je chuť na cigaretu natolik silná, že je pro většinu lidí nadlidským úkolem překonat ji pouze silou vlastní vůle, budete potřebovat nějakou náhradu za tabák. Spolehnout se můžete na náplasti či žvýkačky dostupné v kterékoli lékárně. Kdo do sebe nechce cpát chemii, ten si jako náhradu může zvolit ovoce či zeleninu, která jeho tělu dodá potřebné vitamíny.

Potlačte chuť na cigaretu obyčejnou vodou

Nechceme vás poučovat o důležitosti pitného režimu, ale i přesto si dovolíme zmínit ho i tomto případě. Každý člověk by měl vypít minimálně dva litry tekutin denně. Pokud jste až do dnešního dne pitný režim tak trochu flákali, pak mu při odvykání kouření věnujte dostatečnou pozornost. Možná nevíte, že obyčejná čistá voda nejúčinněji potlačuje chuť na cigaretu a mimo jiné napomáhá i odplavit z těla nikotin.

Mějte rádi své finance

Peníze jsou pro většinu lidí hodně silnou motivací, tak proč se na ně nespolehnout i tehdy, kdy se snažíte přestat kouřit. Vezměte si tužku a papír a spočítejte si výdaje, které za cigarety utratíte za jeden měsíc. Pro ještě lepší představu, si výsledek vynásobte 12 a poté se už jen zamyslet nad tím, co byste s ušetřenými penězi za celý rok udělali. Když uvidíte, kolik financí vám proteče mezi prsty jen kvůli kouření, možná si tento zlozvyk natolik znechutíte že už se k němu nikdy nevrátíte.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.