Sladké a zdravé alternativy bílého cukru

Odborníci se nás neustále snaží nabádat k tomu, abychom omezili množství bílého cukru a přijímali ho tak co možná nejméně. O jeho negativním dopadu na naše zdraví toho bylo napsáno spousta, není se tak čemu divit, že jsme okolím tlačeni k tomu, abychom bílý cukr vyřadili z našeho jídelníčku a nahradili jej nějakou zdravou přírodní alternativou. Pokud se chcete bílého cukru zbavit a hledáte tak jiné možnosti, čím sladit, pak jste tu správně a dnešní článek je určený právě pro vás!

Zdravé alternativy bílého cukru

Ačkoli všichni moc dobře víme, že zbytečně velké množství bílého cukru je pro naše tělo zátěž, většina z nás domu nevěnuje tolik pozornosti, kolik by bylo potřeba. Vůbec si neuvědomují následky svého jednání, což je škoda. Pokud čtete dnešní článek, pravděpodobně k těmto lidem nepatříte. A to je dobře. Pojďme si tedy říci, jaké jsou alternativy bílého cukru.

 • Med

  Pokud se zamyslíme nad otázkou, čím nahradit cukr, s největší pravděpodobností nás okamžitě napadne med. Sladit medem není vůbec špatný nápad, protože má spoustu zdravotně pozitivních účinků a je oproti cukru mnohem sladší, takže jej nebudete potřebovat tolik.

 • Stévie

  I o stévii se stále častěji mluví jako o zdravější alternativě bílého cukru. Jedná se o přírodní sladidlo mnohonásobně sladší nežli cukr. Největší výhodou stévie je minimální obsah kalorií, což oceníte především v případě, kdy budete chtít zhubnout nebo si udržet svou lini.

 • Kokosový cukr

  O kokosovém cukru mnoho lidí vůbec neví, přitom se jedná o vysoce výživné sladidlo vyrobené procesem zkaramelizování nektaru kokosových květů. Pyšní se velice nízkým glykemickým indexem, což je jen bod k dobru.

 • Javorový sirup

  Když se řekne javorový sirup, vybavíme si americké filmy a jejich typické lívance, které si javorovým sirupem bohatě polévají. Nejednoho z nás při tomto pohledu popadnou chutě, viďte? I v tomto případě je sirup mnohem sladší nežli cukr, jako třešničku na dortu zmíníme i vysoký obsah minerálů důležitých pro lidské zdraví.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.