7 letních tipů pro vaše vlasy

Vystavujeme je slunci, chlorované vodě v bazénu a slané v moři, vlasům prostě v létě dáváme dost zabrat. Není proto vůbec divné, když se jim začnou třepit konečky, lámat se, jsou vyšisované a celkově nevzhledné.

Dopřejte vlasům v létě potřebnou péči a nic z toho jim nebude hrozit. Budete sami překvapeni, jak krásné mohou být vlasy v létě, když jim dáte, co potřebují.

1. Vhodný střih

Na léto je dobré se připravit a vlasům bude slušet odlehčený letní sestřih. Pokud jste majitelka dlouhé hřívy, nemusíte ji nechat ostříhat, jen zastřihnout konečky a pokud je hustá, trochu prostříhat.

2. Maska

Dopřejte svým vlasům výživu a hydrataci dřív, než s nimi začnete letní pokusy. Ideální je hloubková péče, proto zopakujte několikrát za sebou masku na vlasy s vitamíny a rostlinnými oleji.

3. Dobrý šampon

V létě jsou vlasy vystaveny chloru, soli, písku a dalším nečistotám, které je nutné pečlivě vymývat. Pomůže kvalitní šampon s dobrými mycími schopnostmi. V lét+ navíc neustále potřebují hydratovat.

4. Regenerace je nutná

Regenerace je pro vlasy zatěžované sluncem i nečistotami velmi důležitá. Nejméně jednu za 1 – 2 týdny byste měli vlasům dopřát  péči v podobě regenerujících a hydratačních masek, které působí do hloubky.

5. Omezte vysoušení vlasů fénem

Vlasy na slunci i tak rychle schnou, proto není nezbytné používat pokaždé fén. Jestli se nechystáte do společnosti a nepotřebujete nějaký extra nóbl účes, dopřejte svým vlasům pozvolné usychání a netrapte je fénem.

6. Chraňte je před sluncem

Vlasy jsou vystavované slunečnímu záření stejně jako kůže a potřebují ochrannou kosmetiku s UV faktory. A nezapomínejte ani na ochranu vlasové pokožky, která v létě také trpí a může se začít loupat.

7. Šátek, čapka, klobouk

Pokrývka hlavy je na slunci nejen ochranou vlasů před slincenm a před úpalem, může být i originálním doplňkem každého letního outfitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *