Podzimní tipy pro zdravou pleť

S létem jsme se již dávno rozloučili a trochu rozpačitě tak přivítali barevný podzim. Podzimní období je typické pro nepříjemné plískanice a sychravé počasí, které společně s nízkým i teplotami naší pleti příliš nesvědčí. Jestliže nechcete, aby se na vaší tváři projevily známky únavy či změny počasí, pak si přečtěte naše podzimní tipy pro zdravou pleť, díky kterým bude z vaší tváře vyzařovat spokojenost.

Podzimní tipy pro zdravou pleť, Aneb jak se o sebe postarat

O podzimu se často hovoří jako o přechodném období, ve kterém se pomalu směřujeme s krátkými dny a dlouhými nocemi, nižšími teplotami a povinností volit více svršků. Aby vaše pleť byla co možná nejlépe připravená na následující zimní období, je potřeba věnovat jí teď dostatek pozornosti. V následujících řádcích vám prozradíme, jak svou pokožku na zimu připravit.

Odumřelé buňky musí pryč!

Určitě jste se i vy během léta hodně opalovali a svou pleť tak před spálením od sluníčka chránili opalovacími krémy. Na podzim je proto důležité zbavit vaši pleť odumřelých buněk. Tomuto účelu skvěle poslouží peeling, který z vaší tváře odstraní přebytečné buňky a zároveň připraví ideální půdu pro vhodné kosmetické produkty, které budete v zimě používat. Peeling naneste na obličej a zhruba minutu jemnými krouživými pohyby pokožku masírujte a nezapomeňte ani na čelo nos a bradu.

Dostatečná pleťová výživa

Mezi podzimní tipy pro zdravou pleť patří dostatečná výživa. Na podzim a následně i v zimě je důležité pro péči o pleť volit takové přípravky, které pleť vyživí a které jí dodají všechny potřebné látky. V drogeriích či lékárnách se dají pořídit dokonce i speciální podzimní a zimní výrobky.

Pleťové rozjaření

Na podzim se nemusíte bát ani pleťové masky, kterou si můžete s klidným srdcem dopřát i dvakrát do týdne. Pro odstranění pleťové masky vám doporučujeme používat pleťovou vodu bez alkoholu, která vaší pokožku příjemně rozzáří. Pro rozjasnění můžete vsadit na hydratační sérum, které vaší pleti zajistí hloubkovou hydrataci.

Pozor na to co jíte

Mezi podzimní tipy pro zdravou pleť na závěr zařadíme i povinnost zamyslet se nad vhodným jídelníčkem. Dopřejte si především dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. Ve vaší stravě by určitě neměla chybět vláknina, kterou najdete například v celozrnném pečivu či v luštěninách.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.