3 tipy jak zastavit lámání nehtů

Říká se, že ruce jsou naší vizitkou, která dá okolí jasně najevo, v jaké míře o sebe pečujeme. Byť představují poměrně malou část těla a někdo by dokonce mohl zastávat názor, že je zanedbatelná, lidé s rukou hodně všímají. Ne nadarmo jsou práce ruce nástrojem komunikace. Chceme-li mít dokonale upravené ruce, může pro nás lámání nehtů představovat nepříjemný problém. Jestliže i vy na lámání nehtů trpíte, pak si nenechte ujít následující řádky. Víme totiž, co na tento nešvar platí!

Jak zastavit lámání nehtů

Lámání nehtů představuje nejen kosmetický problém, ale může být důvodem, proč si na silonce uděláte dírku nebo si nehet zatrhnete o svetr. Pojďme se podívat, jak se lámavých nehtů zbavit.

Tip první: pořiďte si kvalitní pilník

Že byste si nehty neměli stříhat, ale pouze pilovat, určitě víte. Jenže někdy k tomuto účelu používáme nekvalitní pilník a následně se divíme, že jsou naše nehty poškozené a lámavé. Nepoužívejte pilníky kovové ani skleněné, nejlepší volbou jsou pilníky papírové.

Tip druhý: dopřejte tělu kvalitní živiny

Zhoršení stavu vašich nehtů můžete zaznamenat i v případě, kdy začnete s dietou. Jakmile se začnete šidit na jídle, pak to vaše tělo pozná a odvděčí se vám tím, že se vám mimo jiné začnou lámat nehty. Proto vašemu tělu dopřejte kvalitní živiny, především pak vitamín C.

Tip třetí: vyzkoušejte zábaly

Účinnou pomocí proti lámání nehtů mohou být i nejrůznější zábaly. Nejčastějším a zároveň nejoblíbenějším je parafínový zábal, kdy se ruce ponoří do parafínu, zabalí do bavlněných rukavic a poté nechají odpočívat po dobu minimálně 20-ti minut.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.