Proč dochází k partnerskému odloučení?

Žijete s ním už nějaký ten pátek a ještě donedávna byl váš vztah bez jediného mráčku. Najednou ale začínáte mít pocit, že se vaše doposud společná cesta začíná pro každého z vás ubírat jiným směrem. Ačkoli jste ještě před pár týdny na společné soužití hleděla skrze růžové brýle, teď už si nejste vůbec ničím jistá. V hlavě se vám začínají rodit pochybné myšlenky, uvažujete nad radostmi i strastmi a pohráváte si s otázkou, proč dochází k partnerskému odloučení, v jehož důsledku se může vše krásné rozplynou jako pára nad hrncem?

3 důvody, proč dochází k partnerskému odloučení

Mezilidské vztahy jsou hodně ošemetné a mnohdy stačí opravdu málo, aby se dva blízcí lidé najednou začali vzájemně vzdalovat. Zatímco někdy pro záchranu vztahu nelze udělat vůbec nic, jindy jde o společně ujitou cestu bojovat. Pojďme si teď prozradit, proč dochází k partnerskému odloučení – známe hned 3 důvody!

Důvod první: málo společně stráveného času

Znáte to – zatímco na začátku vztahu je to samé vodění se za ručičky, polibky skoro na každém kroku a snaha trávit veškerý volný čas po boku toho druhého, postupem času vás tohle nutkání opouští a vy se přistihnete, že byste mnohem raději trávili nějaký čas sami – bez vaší drahé polovičky. A právě to je ten největší důvod, díky kterému se partneři odcizují. Najednou začnou trávit více času každý někde jinde, nežli spolu. Najdou si jiné koníčky, začnou se stýkat s jinými lidmi a hle – katastrofa může být na světě.

Důvod druhý: když vázne komunikace

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro správné a bezproblémové fungování vztahů je komunikace – a to na všech frontách. Partneři spolu zkrátka musí mluvit o všem – co si uvaří příští týden k obědu, co dnes dělali v práci, co se jim nelíbí na tom druhé, co postrádají v sexu atd. Jakmile začnete mlčet, přestanete si navzájem sdělovat své dojmy a budete to špatné i dobré držet v sobě, pak se nemůžete divit, že si najednou přestanete rozumět a začnete mít pocit, že jste svému milému zase o pořádný krok dál.

Důvod třetí: nevyhovující sex

I když je komunikace mezi partnery ve vztahu hodně důležitá, rozhodujícím faktorem je přeci jen sex. Ten je považován za základní pilíř každého vztahu a jakmile partneři začnou pokulhávat právě v této oblasti, pak je to jen velmi malý krůček od toho, aby se jejich společný život rozpadl jako domeček z karet. V sexu si zkrátka rozumět musíte. Jakmile se jednomu z páru přestane intimní život líbit nebo mu přestane v jakémkoli směru vyhovovat, pak je logické, že se odcizí tomu druhému…a začne si to potřebné hledat někde jinde.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.