Jak se zbavit blech v domácnosti

Probudili jste se s několika červenými štípanci na těle, neustále máte vtíravý pocit, že po vás něco leze, při bližším prozkoumání zjistíte, že i vašeho domácího mazlíčka trápí nezvaní hosté a na mysl vám přistane jasná otázka: jak se zbavit blech?! Blechy v domácnosti nejsou nevídaným jevem, s těmito drobnými parazity má nepříjemnou zkušenost celá řada lidí, kterým se blechy prostřednictvím jejich domácích mazlíčků nastěhovali do bytu.

Bojovat proti blechám rozhodně není běh na krátkou trať, ba naopak. Ačkoli se v naší republice nachází pouze 90 druhů blech z celkového počtu 2000 (slovíčko „pouze“ bereme s velkou dávkou ironie), jejichž životní cyklus jejich vyhubení značně komplikuje. Zapomeňte na známou větu „to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou“, protože ačkoli blechy skutečně jen velmi neochotně mění svého hostitele, pokud musí, jsou schopné přeskočit z bodu A na bod B.

Jak se zbavit blech?

Hned na začátek je nutno podotknout, že blechám je opravdu úplně jedno, zda se napijí ze psa, z kočky nebo z člověka. To znamená, že si blechu domů nemusíte přinést vy na sobě, ale může jí k vám do domácnosti dopravit váš věrný zvířecí kamarád – a jakmile se dostanou na vaši kůži, pak jen stěží odolají příležitosti vás pokousat. Pojďme si prostřednictvím následujících řádků prozradit, jak se zbavit blech!

Deratizace je účinná, ale finančně náročná

Jako první možnost každého rozumného člověka napadne deratizace specializované firmy, která se blech zbaví hravě za vás. Ačkoli je pomoc deratizérů rychlá a ve většině případů i efektivní, rozhodně není zadarmo a vy tak chtě nechtě musíte počítat s finanční investicí, která se může vyšplhat na částku vyšší než 1500 Kč! Dodáme, že zásah odborníků je po určitém čase nutné minimálně 1x zopakovat, což jsou další peníze navíc. V případě, kdy se v domácnosti vyskytne velké množství těchto kousavých parazitů, pak je nutné počítat s četnějším počtem zásahů.

V první řadě je potřeba odblešit zvířata

Jak již bylo řečeno – v drtivé většině případů jsou za zanesení blech do domácnosti vinni domácí mazlíčci, kteří je k vám domů přinesou ve svém kožichu, kde se blechám daří více než dobře. Zjistíte-li tedy jejich přítomnost, pak se i přes nelibost vašeho zvířecího kamaráda pusťte do jeho důkladného odblešení. Nezapomeňte ani na očistu jejich pelíšků.

Pozornost věnujte celé domácnosti

Odblešit psa nebo kočku či jejich pelíšek rozhodně nestačí. Jestliže se chcete zbavit blech, pak musíte přistoupit k radikálnímu úklidu celé vaší domácnosti. Připravte se na to, že vás čeká spousta práce! Doporučujeme několikrát vyprat ložní prádlo, přehozy na sedací soupravě a několikrát denně celý byt či dům důkladně vyluxujte. Na škodu není ani ošetření podlah přípravkem proti hmyzu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.