5 rad jak být dobrou tchýní

O tchyních koluje tolik vtipů, že bychom je možná ani nedokázali spočítat. Právě tyto osůbky jsou velmi často terčem narážek a mnohdy úplně zbytečné. Není totiž tchyně jako tchyně a nemůžeme je všechny házet do jednoho neoznačeného pytle. Jestliže ani vy nechcete být zaškatulkované, pak si přečtěte náš dnešní článek, ve kterém si povíme, jak být dobrou tchyní.

Přemýšlíte, jak být dobrou tchyní?

Snad každá žena se děsí představy, že na její hlavu jednoho dne začnou padat nemístné poznámky nebo že se stane terčem dávno známých vtipů, které se ale neustále opakují. Každá z nás si jednou položí otázku, jak být dobrou tchyní a nezklamat tak důvěru svého dítěte i jeho drahé polovičky. Milé dámy, netřeba si nad tímto problémem lámat hlavu – udělali jsme to za vás a našli pro vás hned 5 rad jak být dobrou tchyní!

Rada první: rady si nechte pro sebe

O tchyních se říká, že rády strkají nos tam, kam by neměly a mají tendenci neustále nás poučovat o tom, že mají pravdu. Možná i vy máte tu a tam nutkání dávat dětem dle vašeho mínění cenné rady do života, my vám ale radíme nechat si je pro sebe. Je to lepší, věřte nám. Rady dávejte jen na požádání.

Rada druhá: nestrkejte nos tam, kam nemáte

A jsme u toho, máme to tu černé na bílém. Tchyně často, ale bohužel až příliš často, strkají nos tam, kde o to nikdo nestojí, což je bohužel velice častým důvodem k hádkám mezi dvěma generacemi. Pokud se chcete vyhnout rozporům, respektujte soukromí vašich dětí a jejich partnerů.

Rada třetí: buďte na blízku a připravena pomoci

Většina dětí ocení, pokud jejich tchyně bude k dispozici kdykoli ji budou potřebovat, ale zároveň ji nebudou mít pořád na očích. To znamená, že můžete být ve střehu a čekat tak na příležitost, kdy vás děti požádají i pomoc, ale neměla byste se vnucovat.

Rada čtvrtá: pomáhejte, když budete požádáni

Snad nikdo neodolá upečenému štrůdlu, pekáči voňavých buchet, občasnému pohlídání dětí nebo nabídce pomoci s úklidem. I tady ale platí, že byste se měla angažovat až v případě, kdy o to budete požádána.

Rada pátá: výchova vnoučat není vaše doména

Na závěr zmíníme klasiku, které se nevyhne snad žádná tchyně a tou je výchova vnoučat. Do této oblasti většina tchyní moc ráda mluví a snaží se u dětí preferovat svoje metody a zásady. Tudy ale cesta nevede, nepleťte se do výchovy vnoučat!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.