3 tipy jak předejít rozchodu

Když někoho milujeme, chceme s ním strávit zbytek života. Společně si malujeme růžovou budoucnost, stavíme vzdušné zámky a vůbec si nedokážeme představit, že by jednoho dne mohl přijít konec. Když to mezi námi začne skřípat a my si začneme sundávat pomyslné růžoví brýle, najednou nám dojde, že nic nemusí být napořád. V takové chvíli začneme přemýšlet nad tím, jak předejít rozchodu a zachránit tak společné chvíle, na kterých nám tolik záleží.

3 tipy jak předejít rozchodu

Když se nad vaším vztahem začnou stahovat černá mračna a vám tak poteče do bot, je logické, že pokud toho druhého nechcete ztratit, budete se snažit přijít na způsoby, jak vztah zachránit. Dobrou zprávou je, že to jde, ale musíte se záchranou začít včas. Pojďme si tedy říci, jak na to!

Tip první: komunikace!

Jestli má vztah fungovat, je potřeba, aby spolu dvojice mluvila. A to o všem. Jakmile začnete pokulhávat v komunikaci, začnete jeden druhému něco zatajovat, přestanete spolu probírat věci, které vás rozčilují, vadí vám nebo vám ubližují, pak se jistými krůčky vydáte do jasného konce. A to by byla škoda, nemyslíte? Proto mluvte a mluvte naprosto o všem, buďte k sobě maximálně otevření a ještě více upřímní. Je to potřeba, na to vezměte jed.

Tip druhý: důvěra!

Každý vztah je založený na důvěře. Tedy, měl by být, v ideálním případě. Nikdo vedle sebe nechce člověka, který mu nevěří nebo jej neustále z něčeho podezřívá. Pokud tedy hledáte způsob, jak předejít rozchodu, zamyslete se prvně nad tím, jak je na tom vaše vzájemná důvěra. Věříte si – jak se říká – až za hrob? Nebo vás tu a tam překvapí hlodající broučci v hlavě?

Tip třetí: tolerance!

Když spolu mají dva lidé žít, musí se čas od času sobě navzájem přizpůsobit. Jednou se v něčem přizpůsobí jeden z páru, podruhé zase ten druhý. O tom totiž láska je, je o ústupcích a toleranci k tomu druhému. Pokud víte, že v tomto ohledu kráčíte po tenkém ledě, zapracujte na tom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *