Pravidla pro make-up

Dokonalý make-up je základním stavebním pilířem pro váš perfektní vzhled, na kterém si zakládá snad každá žena. Ne vždy je ale tak jednoduché dosáhnout ideálního cíle a spousta z vás na cestě za vytvořením bezchybného make-upu udělá spoustu chyb, jež jsou spíše na škodu nežli k užitku. Nechcete-li působit zmalovaně, pak se vám jistě budou hodit naše pravidla pro make-up, která vám představíme v dnešním článku. Uvidíte, že líčení není taková noční můra, jak se vám teď možná zdá – chce to jen vědět, jak správně na to!

Pravidla pro make-up, aneb škola líčení

Následující řádky vám prozradí základní pravidla pro make-up, díky kterým dosáhnete líčení jako od zkušeného profesionála. Vaše tváře získají dokonalý vzhled a vy se rázem budete cítit daleko přitažlivější a více sexy. Připraveny? Jdete na to!

Pravidlo první: kde začít

S nanášením make-upu začněte vždy směrem odshora dolů – tedy od čela směrem níže. Nebojte se make-up nanést až k prvním vlasovým kořínkům a postupujte níž – tento fígl skrývá jednu velkou výhodu a to takovou, že pokud si na čelo nanesete zbytečnou vrstvu, několika tahy štětcem ji hravě stáhnete až ke krku a rozmažete do ztracena. Make-up by neměl končit u čelisti!

Pravidlo druhé: plynulé pohyby

A teď ruku na srdce: jakým způsobem si nanášíte make-up na obličej? Většina žen se uchyluje k postupu, kdy si na čele, tvářích, bradě a nose udělá malé make-upové kapičky, které se následně snaží rozetřít – ne vždy úspěšně. Jestliže to podobným způsobem děláte i vy, děláte to špatně. Místo toho se naučte make-up nejdříve nanést na hřbet dlaně, ze které si jej postupně nanášejte na obličej.

Pravidlo třetí: oči a rty

Mezi pravidla pro make-up patří i rada nevynechávat oči a rty. Je sice pravda, že olíznout rty natřené make-upem není ten nejlepší gurmánský zážitek, ovšem i tak není na škodu, pokud si make-up nanesete i na tyto části obličeje – mnohem lépe vám pak budou držet oční stíny a rtěnka. Pro rty toto pravidlo platí jen v případě, kdy si budete chtít aplikovat rtěnku, pokud se spokojíte s bezbarvým lakem, make-up na rty nenanášejte.

Pravidlo čtvrté: od ucha k uchu

Víte, jak se pozná špatně nalíčená žena? Jednoduše! U uší bude mít bílé flíčky. Mnoho žen zapomíná make-up nanášet až do těchto částí obličeje a to je samozřejmě chyba. Make-up totiž patří až k samotným boltcům a je-li to potřeba, tak i na ně, abyste dosáhli uceleného vzhledu bez bílých míst a přechodů.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.