Jak zhubnout po porodu

Těhotné ženy i novopečené maminky často přemýšlí nad otázkou, jak zhubnout po porodu. Nabrat během těhotenství 15 i 20 kilo nad rámec vaší běžné váhy není vůbec žádným překvapením, ba naopak je to běžné a vzhledem ke změnám, které v těle gravidní ženy probíhají, i vcelku logické. Přibírání v těhotenství má své důvody a změny na váze vás nemusí nemile překvapit – uvědomte si, že uvnitř vás roste nový človíček, zároveň se vám zvětšují prsa, máte zvýšený objem krve a samozřejmě si vaše tělo ukládá i tukové zásoby. Jak zhubnout po porodu je proto logická otázka, kterou se zabývá snad každá těhulka. Proto jsme se rozhodli vytvořit náš dnešní článek, ve kterém vám poradíme užitečné tipy, díky kterým dáte sbohem těhotenským kilům!

Jak zhubnout po porodu, aneb nečekejte výsledky okamžitě!

Mnoho žen se drží představy, že se na svou původní váhu vrátí v poměrně krátkém čase – nejlépe hned do druhého dne, co se miminko narodí. Bohužel to takto nefunguje. Těhotenství je proces trvající devět měsíců, během kterých se vaše tělo potýká s řadou změn. Obecně se říká, že zhubnout vám bude trvat stejně tak dlouho, jako vám trvalo přibrat – tedy devět měsíců. Ačkoli je tato informace individuální a hubnutí po porodu jde každé ženě jinak, nebuďte naivní a nečekejte viditelné výsledky příliš brzy.

Tip první: kojení

Hledáte ten nejlepší a nejefektivnější způsob, jak se zbavit těhotenských kil? Pak vám doporučujeme něco tak přirozeného, jako je právě kojení. Je dokázáno, že kojením ženy po porodu nejvíce zhubnou, zvlášť kojí-li pravidelně a co možná nejdéle je to možné. Během kojení dochází k náročnému energetickému procesu, který vám pomůže zbavit se nechtěných kil. Navíc u kojení vaše tělo produkuje hormony, které vám pomohou vrátit se do původního stavu. Takže radíme kojit, kojit a kojit!

Tip druhý: procházky

I další tip, jak zhubnout po porodu, je velice jednoduchý a prospěšný jak pro maminky, tak pro jejich malá miminka. Pokud vám to počasí umožní, uložte dítko do kočárku a vyrazte na procházku. Čerstvý vzduch vám oběma prospěje a vy se navíc zapojíte do fyzické aktivity, díky které půjdou v těhotenství nabraná kila snadněji dolů.

Tip třetí: strava

Do třetice všeho dobrého nutno zmínit vhodnou stravu. Zvláště na začátku těhotenství, kdy žena kojí, se nedoporučuje začínat s nějakou dietou nebo se jakkoli v jídle omezovat. Pamatujte, že kojením předáváte potřebné živiny miminku a pokud začnete šidit sebe, začnete automaticky šidit i vaše dítko. I přesto vám ale můžeme doporučit jíst spoustu ovoce a zeleniny, dodržovat pitný režim a do jídelníčku zahrnout dostatečný přísun bílkovin. Omezit byste naopak měli tuky a sacharidy.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.