Jakou kosmetiku potřebujeme v zimě?

Pleť každého člověka vyžaduje v každém ročním období svou specifickou péči. Zatímco v létě pokožku těla spíše hydratujeme a chráníme před UV zářením, v zimě naopak pleť chráníme před povětrnostními podmínkami a výkyvy teplot. Nejvíce ohrožené části těla jsou bezesporu obličej a ruce.

Přechody z vyhřáté místnosti do mrazu nepůsobí na pleť zrovna ideálním způsobem. Je tedy pouze na nás, abychom minimalizovali tyto nepříjemné účinky zimy a pokožce dopřáli nejlepší péči. Během zimy může dojít k porušení pleti, což se projeví olupováním horní vrstvy. Pleť by měla mít rovnoměrné zbarvení bez patrných šupin či červených fleků. Důsledkem chladnějších teplot klesá produkce mazových žláz a pokožka se stává přirozeně sušší. Vždyť právě péče o ní a prevence předchází tvorbě předčasných vrásek a pigmentových skvrn.

Kosmetika a péče o pleť v zimě  

  • V zimě sáhneme spíš po hutnějších krémech, ale samozřejmě se řídíme typem pleti. Příliš mastné krémy by aknózní pokožce neprospěly. Krémy je vhodné používat s mírnou ochranou UV filtru i během zimy, zvlášť pokud míříme na hory. Krém naneseme na tvář, krk i dekolt.
  • K čištění pleti nepoužívejte pleťové vody s alkoholem, protože pokožku příliš vysušují. Použít lze odličovací mléko, pěnu nebo mycí gel na obličej.
  • Ani během zimy nezanedbávejte peeling, pleťové masky, masáž obličeje a očního okolí. Používejte také krémy k ošetření očních partií. Rovněž se zaměřte na krémy s obsahem vitamínů A, C a E či ovocných kyselin. Hydratační krémy používejte omezeně a spíše jen na noc.
  • V péči o pokožku nezapomínejte na ruce. Peeling na ně si můžete vyrobit i doma z mletých vloček, kávy nebo cukru. Následně na ně naneste hrubší vrstvu výživného krému či olej a zabalte na 10 až 15 minut do sáčku. Přebytek pak setřete papírovou utěrkou.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.