Potraviny proti bledé pleti

Každá žena touží po krásném vzhledu a pěkné barvě pleti, nejlépe bez vrásek. Snaží se všemi možnými způsoby, aby její pleť vypadala dokonale. Některé ženy trápí vrásky, jiné pigmentové skvrny a jiné trpí, protože jejich barva pleti je příliš bledá. Vstávají ráno s předstihem, aby ji dostatečně překryly make-upu a tím za maskovaly pravou barvu svých tváří. Týká se tento problém i vás?

Příčiny bledé pleti

Nejčastější příčiny bledé tváře je anémie – nedostatek železa, leukóza, celiakie, astma a další nemoci. Někdy za to může špatná životospráva, tedy strava chudá na stopové prvky, špatná kvalita ovzduší, kouření tabáku nebo dlouhodobý stres, ze zdravotního hlediska může být příčinou i nízký krevní tlak.

V případě, že nejste spokojeny se svou bledou pletí, můžete s tím začít něco dělat. Začněte dostatečným pobytem na čerstvém vzduchu, především procházkami v lese, pokud ho máte blízko domu. Poupravte svůj jídelníček a sami budete překvapeni, jak se zlepší váš vzhled i zdravotní stav.

Potraviny na odstranění bledosti

Potraviny, která vám pomohou zabarvit tváře, jsou ty, které obsahují betakaroten – známý karotenoid. Betakaroten je pigment, který obsahuje barvivo, převážně oranžové, žluté či žlutočervené. Tento pigment produkují rostliny a někteří živočichové. Má mnoho blahodárných účinků na lidský organismus. Díky dostatečnému množství betakarotenu získáte tu správnou barvičku i váš obličej.

Další možností jsou potraviny, které vám v těle zvýší  hladinu hemoglobinu, také ten dokáže rozjasnit a zabarvit vaší pleť.

Potraviny s obsahem betakarotenu

Mezi potraviny, které obsahují vysoké množství betakarotenu, patří mrkev, karotka, meruňky, papája, mango, nektarinky, broskve, špenát, brokolice, hrách, kapusta nebo řeřicha. Vhodné je i maso z lososa.

Potraviny zvyšující hemoglobin

Ovoce je bohaté na železo a to i v sušené podobě. Další skupinou, která vám pomůže zvýšit hemoglobin, jsou ořechy a semena. Stejně jako u ovoce, ani v případě semen nemůžete sáhnout vedle.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.