Kvalitní spánek je zárukou zdraví a vitality. Máte dobrou matraci?

Opravdu dobře se vyspat znamená, že další den vykročíte tou správnou nohou. Sami na sobě jistě cítíte, že pokud jste se nejlépe nevyspali, tak den obvykle nestojí za nic. Když k tomu ještě musíte řešit v práci nějaký složitý úkol, je o to náročnější se se vším vypořádat. V dnešní době máme na spánek také mnohdy opravdu velmi málo času. Také proto je potřeba ten čas strávit kvalitním spánkem. Ten nám je schopna zajistit vhodná matrace.

Udělejte něco pro své zdraví

Ideální doba spánku je aspoň 8 hodin denně. Ale přiznejme si, kdo z nás to dodržuje? Někdy to ani nejde. Práce, děti, koníčky, kdy to lze vše stíhat? A tak si ze spánku ukrajujeme. Pojďme se ale podívat na to, jak ten krátký čas, který nám většinou na spánek zbývá, strávit co nejkvalitnějším odpočinkem. Jedněmi ze základních atributů při volbě vhodné matrace, je:

  • Tvrdost
  • Materiál

Rozlišujeme hned několik stupňů tvrdosti matrace, přičemž měkčí se hodí těm, kteří spí častěji na boku, protože se materiál matrace lépe přizpůsobí siluetě těla. Pokud naopak spíte častěji na zádech či na břiše, jsou lepší tvrdší matrace. Velmi důležité jsou ale také anatomické a ortopedické prvky, které vám nabídnou už i levné matrace 180×200. Za matraci tak není nutné utratit příliš, a přesto se můžete kvalitně vyspat. Za zmínku určitě stojí také zónované matrace, které mají tuhost uzpůsobenu dle jednotlivých partií lidského těla, se kterými přichází konkrétní plocha matrace do styku.

Nezapomínejte na kvalitní materiál výplně

Není to ale pouze o tvrdosti, ale je potřeba se zaměřit také na materiál výplně. Různé materiály totiž mají různé vlastnosti. Ať už zvolíte matrace 200×200 nebo jiný rozměr, tak klasika jsou viskoelastické výplně. Případně si můžete dopřát luxus v podobě matrací gelových, které dokáží působit na akupresurní body a poskytnout vám tak ještě větší úlevu.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.