5 důvodu, proč pít zelený čaj

Věděli jste, že je zelený čaj považován za jeden z nejzdravějších nápojů? Pokud ne, pak určitě uděláte dobře, pokud si dnešní článek!

5 důvodů, proč pít zelený čaj

Jak již napovídá samotný název dnešního článku, zaměříme se společně na důvody, proč pít zelený čaj. Možná vás některé důvody překvapí, rozhodně ale nic nezkazíte, pokud si přečtením následujících řádků rozšíříte obzory.

 1. Zrychlení metabolismu

  O zrychlení metabolismu se zajímají především ti, kteří se snaží zhubnout. Rychlý metabolismus, který pracuje tak, jak by pracovat měl, je považován za skvělého pomocníka při hubnutí. A víte co? Pitím zeleného čaje svůj metabolismus nakopnete a donutíte jej spalovat rychleji.

 2. Čištění pleti

  A teď si sáhněme do svědomí, milé dámy: která z nás někdy nestála před zrcadlem a tiše neprosila všechny vyšší moci, aby měla krásnou pleť? No vidíte to, minimálně jednou jsme to udělaly všechny. I to je další důvod, proč pít zelený čaj. Ten totiž díky vitamínům B a A pomůže tělu rychleji vyplavit škodlivé toxiny, které způsobují vznik akné. Výsledkem tak bude krásná pleť. A to zní fajn, nemyslíte?

 3. Zlepšení růstu vlasů

  Do třetice všeho dobrého se zmíníme o tom, že zelený čaj napomáhá růstu vlasů. Látky, které jsou obsaženy v zeleném čaji, dopřávají vlasové pokožce to, co nejvíce potřebuje. Navíc je dokázáno, že má antiseptické účinky, díky kterým se sníží výskyt lupů ve vlasech.

 4. Podpoření mozkové aktivity

  Dalším bodem, který hraje zelenému čaji do karet, je obsah aminokyseliny L-Theanin, jejímž úkolem je zajištění správného proudění krve do mozku. Díky tomu se zvyšuje mozková aktivita, tudíž pokud se musíte učit, už víte, jaký čaj si k tomu uvařit.

 5. Delší život

  Na závěr tu máme jeden bonbonek: podle odborníků pití zeleného čaje prodlužuje život. Jak? Podle statistik a studií vyšlo najevo, že lidé pijící zelený čaj, mnohem méně trpěli na kardiovaskulární onemocnění, nevyskytovala se u nich tak často rakovina a celkově byli zdravější.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.