Největší prohřešky proti životosprávě a jak se jim vyhnout

Stále více z nás se zajímá o zdravý životní styl. Ať už se pro novou životní etapu rozhodneme díky snaze zhubnout přebytečná nebo díky přesvědčení, že tu kvůli tomu budeme o to déle, měli bychom dodržovat správnou životosprávu. Právě prohřešky proti životosprávě jsou důvodem, proč nám pokulhává zdraví a naše cíle jsou najednou nedosažitelné.

Také děláte prohřešky proti životosprávě?

Pod pojmem životospráva si můžeme představit soubor pravidel a zásad, díky kterým si udržíme zdraví a předejdeme nemocem. Zahrnuje v sobě nejen zdravou stravu, ale i správný postoj k životu. Pokud chcete žít zdravě, neměli byste se dopouštět chyb, které vaši snahu haní. Pojďme si představit nejčastější prohřešky proti životosprávě – možná je totiž děláte i vy!

 • Nesnídáte!

  Snídaně je základ celého dne. Pokud se budete šidit na snídani, neumožníte vašemu tělu správně se nastartovat do nového dne. Hodně lidí nemá po ránu na jídlo chuť, proto se odbude pouze kávou. Vaše snídaně samozřejmě nemusí zahrnovat smažená vejce, opečenou slaninu, klobásky, fresh džus či palačinky nebo vafle, ale něco byste si určitě dát měli.

 • Málo pijete!

  Pro správnou životosprávu je důležité dodržovat pitný režim. Bez toho vaše tělo nebude fungovat tak, jak by mělo. Doporučuje se vypít minimálně 2 litry čisté vody denně. Samozřejmě se potřeba vody liší v závislosti na tom, jaké je roční období nebo jak blízko máme ke sportu – sportovci logicky vypijí větší množství vody.

 • Nesportujete!

  Pohyb a zdraví k sobě neodmyslitelně patří. Pokud je vám ale fyzická aktivita cizí, pak si spíše škodíte. Nikde není psáno, že se musíte dřít v posilovně až do padnutí. Ale i přesto byste si měli minimálně 2x do týdne nějaký pohyb naplánovat. Dělejte to, co je vám příjemné – běhejte, projděte se, běžte si zaplavat nebo si na kole vyjeďte do přírody.

 • Držíte diety!

  Samozřejmě, pokud chceme zhubnout, pak se jako první upneme právě k dietě. Ty slibují nejrychlejší výsledky, ale bohužel ne trvalé. Jakmile s dietou skončíme, objeví se nechtěný jo-jo efekt. Některé diety jsou navíc natolik drastické, že jsou přímo zdraví ohrožující. Proto to s dietou nepřehánějte.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.