Plusy a mínusy vztahů na dálku

Vztahů na dálku je v poslední době doslova jako hub po dešti.  Stále více partnerů tento druh vztahu dobrovolně podstupuje a vědomě se tak vystavuje jeho kladům i rizikům, které s sebou neodmyslitelně přináší. Asi jako všechno mají i vztahy na dálku své světlé i stinné stránky, které byste měli znát ještě předtím, než do takového vztahu vkročíte.

Proč je tolik vztahů na dálku?

Zatímco pro někoho je odloučené soužití nepředstavitelné, pro jiného je to naopak jediná možnost, jak s partnerem i nadále zůstat, i když je z jakýchkoli důvodů rozděluje vzdálenost. Najdou se mezi námi dokonce i tací, kteří vztahy na dálku upřednostňují a nemohou si je vynachválit. Pokud i pro vás bude vztah na dálku aktuální, pojďte se seznámit s jeho plusy a mínusy!

Plusy vztahů na dálku

Za největší výhodu vztahů na dálku lze považovat fakt, že s partnerem netrávíte 24 hodin denně a nehrozí tak velké riziko hádek, které mnohdy vznikají kvůli naprostým maličkostem. Při vztahu na dálku si budete navzájem více vzácní a společně strávený čas budete chtít využít mnohem lépe, nežli zbytečnými hádkami.

Dalším nesporným plusem je rozhodně větší svoboda. Najednou nemusíte řešit, na co se chcete dívat v televizi, co si uvaříte k obědu nebo do jakého podniku vyrazíte. Když žijete sami, rozhodujete o svých plánech a vše si tak můžete přizpůsobit k obrazu svému.

Mínusy vztahů na dálku

S nevýhodami těchto vztahů je to trochu horší. V první řadě lze určitě za pořádné mínus označit to, že partneři žijící odděleně na sebe mnohem více žárlí. Přeci jen nemají takový přehled o tom, co ten druhý dělá nebo s kým se stýká, a to může být důvodem, proč partnerům začne v hlavě hlodat červíček pochybností. Chcete-li mít vztah na dálku, musíte si vzájemně maximálně věřit.

Další nevýhodou vztahu fungujícího na vzdálenost několika kilometrů je skutečnost, že si budete mnohem více chybět. Najednou si uvědomíte, jak je důležité mít po boku partnera v těžkých chvílích a jak dlouhé mohou být večery, kdy máte náladu pod psa a potřebujete obejmout.

Mezi mínusy vztahu na dálku rozhodně musí patřit i menší množství sexu. Frekvence intimních radovánek je v tomto případě daleko nižší a pro někoho to může být překážka. Nedostatek sexu navíc může být příčinou nevěry a rozpadu vztahu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *