Pigmentové skvrny v obličeji: 4 tipy na jejich odstranění

Máte na svém těle pigmentové skvrny? Nejspíše ano. Pokud jsou lokalizovány na místech, která nejsou příliš viditelná, neměl by to být nejmenší problém. Jestliže se ovšem objeví v obličeji, je zapotřebí situaci řešit co možná nejdříve. Vždyť člověk chce mít svou tvář co možná nejhezčí a právě pigmentové skvrny celkový dojem dokážou zhatit. Jak na jejich odstranění? Alternativ je poměrně hodně, my uvádíme 4 nejznámější.

Krémy a kosmetické přípravky

Optimální je zvolit nejprve právě krémy na pigmentové skvrny. Na trhu je jich opravdu hodně. Zaměřte se hlavně na to, jaké látky obsahují. Tradičně se jedná kupříkladu o kyselinu diovou, azealovou nebo retinoid či hydrochinon a mnohé jiné látky. Není od věci přečíst si také recenze na dané přípravky. Budete mít alespoň nějakou jistotu, že nekupujete žádného zajíce v pytli.

Chemický peeling

Díky chemickému peelingu se odstraňují svrchní vrstvy kůže. Tím pádem jde pryč také melanin způsobující právě přítomnost pigmentu. Tímto způsobem se dá pokožka do jisté míry také vyhladit. Jejich vzhled bude opět mladistvý. Investice do peelingu bude ale pochopitelně vyšší než při nákupu nejrůznějších kosmetických přípravků.

Laserové ošetření

Dnes jsou poměrně frekventované také laserové zákroky. Dokážou totiž přímo zasáhnout konkrétní pigmentovou skvrnu a nijak nepoškodí její okolí. Tím pádem budete mít jistotu, že skvrna skutečně zmizí. Princip selektivní fototermolýzy je vyzkoušený a není se třeba ničeho obávat. Proběhne ambulantně, takže nelze hovořit ani o žádné velké následné rekonvalescenci.

Chirurgický zásah

Tato metoda většinou přichází v momentu většího zasažení obličeje. Po zákroku je zapotřebí postižené místo velmi dobře chránit, a to hlavně mazáním nejrůznějších krémů s vysokou ochranou proti UV záření.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.