Osvědčené tipy, jak vyčistit koženou sedačku

Kožené sedačky mají řadu výhod, pro které si je kupujeme, i když fakt nepatří k levým záležitostem. Jenže jsou poměrně dost odolné, se správnou péčí vydrží řadu let, takže se i vyšší investice vyplatí. Jak vyčistit koženou sedačku, aby opravdu přežila roky? /držba není nijak složitá a s pomocí dostupných prostředků vyčistíte většinu skvrn. Dokonce můžete zahladit i drobné škrábance.

K tomu, aby kožený nábytek vypadal stále dobře, stačí jednou týdně ho vyluxovat a přetřít vlhkým měkkým hadříkem. Větší čištění postačí zhruba za čtvrt roku, v závislosti na tom, čemu všemu je vystaven (děti, domácí mazlíčci a podobně). Životnost kožené sedačky zvýší i prostředí, kde se nachází, především optimální vlhkost a dostatečná vzdálenost od zdroje tepla a přímých slunečních paprsků. To všechno může vzhled sedačky ovlivnit.

Jak efektivně čistit koženou sedačku

Pokud je sedačka silně znečištěná a jen pouhé otření vlhkým hadříkem nestačí, zkuste použít jemný kartáček. Ten špínu rozruší a pak už ji hadříkem snadno setřete.

Potřebujete odstranit tmavé skvrny na kůži? Zkuste je zlehka potřít houbičkou namočenou v terpentýnu. Jestliže jsou skvrny mastné, odstraníte je hadříkem namočeným v mýdlové vodě.

Jestli se vám povedlo kůži na sedačce poškrábat, pořiďte si lihový fix v barvě sedačky a tím škrábanec začmárejte. Pozor na to, aby nebyl fix příliš silný a netvořil nežádoucí okraje přes škrábanec. Postupujte opatrně, měli byste se trefit přímo do škrábance. Drobné oděrky půjdou vygumovat běžnou školní gumou na tužky.

Větší problém nastane, když se vám objeví na kožené sedačce “malůvka” propiskou. Zkuste ji odstranit lihem pomocí hadříku. Dobré je i žlučové mýdlo, to pomáhá od řady nepříjemných skvrn. Běžné saponáty a přípravky na čištění, které nejsou určené přímo na kůži, raději nepoužívejte.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.