Efektivnější úklid v 5 krocích

Úklid rozhodně nepatří mezi činnosti, do kterých bychom se pouštěli dobrovolně – tedy alespoň většina z nás. Čas od času se mu ale nevyhneme. Pakliže i vám připadá nudný, zdlouhavý a nezajímavý, určitě přemýšlíte nad tím, jak si ho co možná nejvíce usnadnit. Samozřejmě tím nemáme na mysli práci odfláknout a dané věci tak dělat jen napůl. Místo toho vám v dnešním článku poradíme, jak uklízet efektivněji.

Pět tipů na efektivnější úklid

Uklízení vás bude o to více bavit, pokud to příště zkusíte s našimi triky!

 1. Neuklízejte sami

  Zapojte do úklidu domácnosti více lidí. Nejenže toho nebudete muset udělat tolik, ale domácí práce tak budou rázem mnohem zábavnější. Zapojit můžete děti i svou drahou polovičku. Rozdělte si jednotlivé úkoly dle svých možností, výrazně tak ušetříte čas, který následně můžete strávit daleko zajímavějším způsobem.

 2. Pusťte si hudbu

  Je dokázáno, že na nás hudba působí pozitivním způsobem. Zkuste si tedy k dalšímu úklidu pustit vaše oblíbené písničky a uvidíte, že se na úklid domácnosti najednou budete tvářit úplně jinak. Pokud si to můžete dovolit, pusťte si hudbu pořádně nahlas – je to tak ještě lepší.

 3. Začněte tím nejhorším

  Každý z nás má doma nějakou místnost, na jejíž uklízení se vůbec netěší. Může to být třeba kuchyň, koupelna nebo obývací pokoj. Jestliže i vy máte místnost, která se vám vůbec nechce uklízet, začněte s ní hned na začátku, když máte ještě dostatek energie a odhodlání. To nejhorší, jako je čištění koupelny ve které je třeba vyčistit vodovodní baterii, závěsné WC či sprchu, tak budete mít rychle za sebou.

 4. Nenechte se rozptylovat

  Také se vám již někdy stalo, že jste se odhodlaně pustili do úklidu, ale najednou jste uprostřed činnosti zasedli k televizi nebo vzali do ruky telefon a prohlíželi si internet? Tak to je špatně! I když se vám do úklidu nechce, nenechte se od něho ničím a nikým rozptylovat. S vervou se do toho pusťte a neskončete, dokud nebudete mít vše hotové.

 5. Nezapomeňte na odměnu

  Na závěr ještě třešničku na dortu, která rozhodně nesmí chybět. Jakmile s úklidem skončíte a budete se svou prací spokojeni, nezapomeňte se náležitě odměnit. Je úplně jedno, jestli si uvaříte výbornou kávu, upečete sladký moučník nebo si zajedete do města něco pěkného si koupíte. Odměna pro vás bude příjemnou motivací pro další uklízení.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.