Jak vybrat manželskou postel

Při zařizování ložnice se především soustřeďte na to, abyste zvolili správnou manželskou postel. Důležité je nejen, aby v interiéru dobře vypadala, ale především, abyste se v ní dobře vyspali.

Podle čínského učení feng shui má ložnice velký význam na kvalitu života a partnerského vztahu. Je místem regenerace i intimních projevů lásky, měla by být tedy zdrojem pozitivní energie. Rozhodující vliv na tom, jak se po celý den cítíme, má postel, z níž jsme ráno vstali.

Na velikosti záleží

Při výběru manželské postele je dobré zvážit, jestli chcete mít pro oba manžele dost prostoru a volit širší lůžko, nebo jestli si z nějakého důvodu musíte pořídit užší postel. Obecně se manželské postele vyrábí v rozměrech 160×200 cm nebo 180×200 cm. Jestliže je jeden z partnerů vyšší postavy, je možné pořídit si postel s prodlouženou délkou až do 240 cm. Správná postel by měla o cca 20 cm přesahovat spáče a zajistit mu tak dostatek místa od hlavy až po chodidla.

Rozmazlujte svoji páteř

Kvalita spánku závisí na volbě matrace. Volte takovou, která umí rozložit vyvíjený tlak, takže se partner nevzbudí, když vy se převalujete. Tomu se dá také předejít rozdělenou matrací, kdy má každý spáč tu svoji. Pokud jde o tvrdost matrace, záleží jen na vaší volbě, obecně platí, že není vhodná ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. K dostání jsou sendvičové matrace, které jsou z jedné strany měkčí, takže si ji můžete do postele dát tou strabou, kterou potřebujete.

Kvalita spánku je úměrná kvalitě postele

Konstrukční řešení postele a kvalita provedení má na spánek také dost zásadní vliv. Kvalitní a robustní spoje zajišťují vertikální i horizontální stabilitu, dlouhodobou pevnost celé postele a tedy žádné vrzání a klidný spánek. Z tohoto hlediska je jistě lepší masivní postel, než pořizovat si nekvalitní skládačku. Příjemným bonusem pak můžou být polohovací rošty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *