Osvědčené rady jak bojovat proti migréně

Silná bolest hlavy zpravidla jen na jedné polovině, žaludek jako na vodě, zvracení či na dotek bolestivá pokožka hlavy. Těmito příznaky se projevuje migréna, což je onemocnění, které ve větší míře trápí především ženy. Nepříjemné stavy, při kterých jsme mnohdy neschopní dělat prakticky cokoli, nás nutí zamyslet se nad otázkou, jak bojovat proti migréně, která v lepších v případech odezní do několika hodin, zatímco v těch horších může přetrvávat až tři dny. Pokud vás často sužuje migréna a vy přemýšlíte nad tím, jak se jí zbavit, pak hledejte inspiraci v následujících řádcích. Ty obsahují rady, jak bojovat proti migréně, mezi nimiž určitě najdete ten pravý způsob, který vám od bolesti pomůže.

Jak bojovat proti migréně – osvědčené rady

Každého z nás minimálně jedenkrát za život migréna potkala a my tak víme z vlastní zkušenosti, jakým nepříjemným společníkem dokáže být. Při ostré bolestech hlavy, které jsou při těchto stavech typické, nemůžeme dělat nic jiného, nežli tiše trpět a doufat, že to brzy přejde. Proti migréně totiž ve většině případů nefungují ani léky. My jsme pro vás ale našli několik rad, jak bojovat proti migréně, tak se na ně pojďme společně podívat!

Rada první: Spánek

Možná si říkáte, že ve chvílích, kdy vám hlava třeští jako o život, nemůžete v žádném případě usnout. Jenže právě nedostatek spánku nebo jeho špatná kvalita je nejčastějším důvodem vzniku migrény, a proto je důležité dopřávat si spánku opravdu dostatek. Když migréna udeří, můžete jí s jeho pomocí bolesti zaspat a jinak funguje jako skvělá prevence.

Rada druhá: Obklady

Nejčastější babská rada spočívá v obkladech na čelo, které by měly od bolesti výrazně ulevit. Na vás tedy zůstává úkol vyzkoušet, zda právě vám pomůže obklad studený nebo naopak teplý. Každý to máme jinak. Zatímco někomu pomůže studený obklad, jinému naopak bolesti zhorší a naopak.

Rada třetí: Čerstvý vzduch

O účincích čerstvého vzduchu na naše zdraví jste už určitě slyšeli. My si na něho dovolíme apelovat i nyní.  Jestliže přemýšlíte, jak bojovat proti migréně, není nic jednoduššího, nežli si doma pořádně vyvětrat nebo se sbalit a vyrazit na dlouhou procházku. Pobyt na čerstvém vzduchu vám jedině prospěje.

Rada čtvrtá: Masáž spánků

Při panující migréně se rovněž doporučuje masírovat si spánky, ve kterých se nachází tlakové body, jejichž stimulací lze bolesti hlavy výrazně snížit. Pokud vás tedy začne bolet hlava, položte si prostředníčky a ukazováčky levé i pravé ruky na oba spánky a jemnými krouživými pohyby minimálně pět minut masírujte spánkovou oblast
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.