Mýty a fakta o těhotenství

Těhotenství nesmíte konzumovat to či ono, neměla byste se věnovat tomu či onomu, je pro vás nezdravé to i tamto a rozhodně zapomeňte na tohle i toto –  podobné rady, zákazy či doporučení jste určitě slyšela nejedna těhotná maminka. O těhotenství se říká, že je to nejkrásnější období v životě ženy, ale na druhou stranu je to období rovněž velmi náročné. Častým tématem jsou mýty a fakta o těhotenství, nad kterými si těhotné ženy lámou hlavu a které je v mnoha případech i straší. Začněte si své těhotenství užívat a nestresujte se zbytečnými pověrami, které se s tímto obdobím neodmyslitelně pojí. V dnešním článku se společně podíváme na mýty a fakta o těhotenství a pomůžeme vám rozlousknout dilema, co je pravda a co obyčejná lež!

Mýty a fakta o těhotenství –  čemu věřit?

Kolem těhotenství postupem času vzniklo několik mýtů a polopravd, které nastávajícím maminkám nedají spát. Přitom v mnoha případech jde pouze o pověry, které na sobě nemají ani snítko pravdy.

Těhotné ženy si nesmí barvit vlasy

Mýtus: Barvení vlasů je v současné době velice oblíbenou kosmetickou metodou, které se ale těhotné ženy vyhýbají, protože jim bylo řečeno, že tohle prostě nesmí. V první řadě zmiňme jeden důležitý fakt a tím je skutečnost, že dnešní barvy už nejsou tak agresivní  a neobsahují tolik škodlivých chemikálií. Barvení vlasů v těhotenství se rozhodně nemusíte obávat a už vůbec ne kvůli zdraví vašeho miminka. Jediné s čím musíte počítat, je možná jiná reakce barvy díky hormonálním změnám ve vašem těle.

V těhotenství nesmí zvedat ruce nad hlavu

Mýtus: Možná i vám bylo kladeno na srdce, že pokud jste těhotná, nesmíte zvedat ruce nad hlavu, protože by se okolo krku vašeho miminka mohla omotat pupeční šňůra. Statistiky ukazují, že pupeční šňůru okolo krku má okolo krku omotanou až 25% dětí, což je ale ve většině případů způsobeno pohyby dítěte v děloze, nikoli tedy vinou matky. Proto můžete i v těhotenství věšet prádlo.

V těhotenství nemůžete jíst sladkosti

Mýtus: Že těhotné ženy nemohou konzumovat sladké je další mýtus, který vznikl z několika důvodů. V první řadě bylo právě sladkému přisuzováno větší přibírání na váze, což ale vůbec není pravda. Dalším strašákem byla těhotenská cukrovka, která ale pojídání sladkého ovlivnit nejde. Z těchto důvodů se ani sladkost v těhotenství bránit nemusíte.

Těhotenství nemůžete cvičit

Mýtus: Další rozšířenou pověrou je škodlivost cvičení v těhotenství, kterému by se tak těhotné maminky měly ve svém vlastním zájmu vyhnout širokým obloukem. Pravda je ale taková, že pokud žena nemá rizikové těhotenství, nemusí se cvičení bát. Samozřejmě platí, že je potřeba dodržovat určitá pravidla, ale nejlepším ukazatelem je vaše tělo, které vám dá jasně najevo, co ještě jde a co už je příliš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *