Opalování a těhotenství – jde to vůbec dohromady?

Horké letní měsíce jsou již opravdu za dveřmi. Nebude to tak dlouho trvat a začneme trávit čas u vody, v které se příjemně osvěžíme. K létu neodmyslitelně patří i opalování, kterého se již mnoho žen nemůže dočkat. V cestě jim ale může stát těhotenství, díky kterému se jim hlavou začnou vířit myšlenky, zda se s miminkem v bříšku vůbec mohou vystavovat sluníčku, v jaké míře a jak se případně chránit. Jestliže i vás čeká těhotenské léto a vy si pohráváte s otázkou, zda se můžete opalovat nebo ne, pak si určitě přečtěte dnešní článek.

Opalování v těhotenství – ano nebo ne?

Těhotenství je období, které s sebou přináší celou řadu změn a omezení. Není se tak vůbec čemu divit, že si budoucí maminky lámou hlavu, jestli mezi zakázané ovoce nepatří i opalování. Vždyť o tom se přece říká, že kůži příliš nesvědčí, natož pak citlivé pokožce těhotných žen. Jak to tedy je? Můžete se v těhotenství opalovat nebo se raději musíte držet ve stínu? Odpověď na vaše otázky přináší následující řádky!

Všeho s mírou

Co se opalování v těhotenství týče, dovolíme si zde zmínit jedno známé pořekadlo: všeho s mírou. Pakliže to s časem stráveným na sluníčku nebudete moc přehánět, můžete se i s těhotenským bříškem opalovat. Určitě ale není vhodné trávit na sluníčku čas od rána do večera.

Na slunce až odpoledne

Dopolední sluníčko má největší sílu. Mezi desátou a třináctou hodinou byste určitě na slunce chodit neměli. Pokud budete chtít pochytat bronz, počkejte raději až do odpoledních hodin, kdy už slunce nemá takovou intenzitu, ale přesto dokáže vaší pokožce dodat snědý nádech.

Místo krému bambucké máslo

Další věcí, která vám s největší pravděpodobností vrtá hlavou, je používání opalovacího krému během těhotenství. Ačkoli reklamy hrdě hlásí, že opalovací krémy nejsou pro těhotné ženy a jejich nenarozená miminka nějakým nebezpečím, my se přikláníme k výměně opalovacího krému či mléka za bambucké máslo.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.