Užitečné rady, které vás zbaví nadýmání

Nadýmání čas od času potrápí každého z nás. Tato poměrně častá zdravotní obtíž ale není nic, čím bychom se chtěli chlubit. Ba naopak může být nafouklé břicho důvodem ke společenskému trapasu. Příčin, kvůli kterým nadýmání vzniká, může být hned několik – řadí se mezi ně zadržování tekutin, konzumace nadýmavých potravin, zácpa, nedostatečný pitný režim a stres. Dobrou zprávou je, že se dá problémům s plynatostí poměrně snadno zabránit.

Jak se zbavit nadýmání

Nadýmání patří mezi společenská tabu. Pomineme-li skutečnost, že díky nafouknutí působíte o pár centimetrů větší, často je nadýmání doprovázeno různorodými zvuky vycházející z našich střev. A co si budeme nalhávat – nikdo z nás netouží po tom, aby se lidé v okolí otáčeli za těmito prapodivnými zvuky.

  1. Omezení sacharidů

    Za zdravotními potížemi v podobě nadýmání a plynatosti mohou stát i sacharidy, které zadržují v těle zbytečné množství vody. Proto doporučujeme omezit příjem sacharidů v odpoledních hodinách.

  2. Perlivá voda

    Pijete často perlivé nápoje? Dáváte přednost syceným limonádám před čistou vodou? Pak se nedivte, že trpíte nafouklým břichem. Perlivé nápoje dráždí žaludek a mohou způsobit bolesti břicha včetně plynatosti. Pokud těmto nepříjemným problémům chcete předejít, vyměňte perlivé nápoje za čaj nebo čistou vodu.

  3. Draslík

    S nadýmáním vám může pomoci i draslík, jehož úkolem je regulovat rovnováhu tekutin v těle. Do svého jídelníčku proto zařaďte banány, špenát,ořechy, chřest a rajčata. Především pak chřest, který navíc obsahuje i aminokyselinu asparagin, má močopudné účinky a pomáhá vyplavovat nadměrné tekutiny.

  4. Pohyb

    Věřte nebo ne, ale proti plynatosti a nafouklému břichu vám může pomoci i pohyb. Nemusíte hned nutně běžet maraton, bohatě postačí čtvrt hodiny svižné chůze každý den.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.