Ochrana pokožky v létě

Ochrana pokožky v létě je samozřejmost. I když je léto nejoblíbenějším obdobím v roce, na které se většina z nás těší, je zároveň jedním z nejnáročnějších pro naši pokožku. Vystavit se sluníčku je sice lákavé, protože opalování je příslibem sexy opálené kůže, ale neměli bychom zapomínat na zdraví. Vaším úkolem je svědomitá ochrana pokožky v létě, abyste zabránili vzniku nepříjemných kožních onemocnění nebo jiných zdravotních problémů. A dobrou zprávou je, že se i přesto budete moci vesele oddávat veškerým letním radovánkám, na které jste se přes celý rok tolik těšili!

Ochrana pokožky v létě – pár tipů pro vás!

Jak jsme již naznačili o pár řádků výše – ochrana pokožky v létě by rozhodně neměla být podceňována. Nebudete-li ji brát vážně, zaděláte si na nepříjemné zdravotní problémy, které se nemusí nutně projevit ihned, ale mohou vás pozlobit až o několik týdnů, měsíců nebo dokonce let později. Zmíníme například rakovinu kůže, což je rozhodně dobrý důvod k tomu, proč dbát na ochranu pokožky. A jak na to? To si řekneme v následujících řádcích!

  1. Opalovací krém je must have no 1!

    Bez opalovacího krému se v létě neobejdete, to je snad každému jasné. Nemusí to být nutně krém, existují i další přípravky v podobě olejů, mlék nebo sprejů. Vybírat tak můžete dle svých preferencí a podle toho, co vám bude nejvíce vyhovovat. Důležité rovněž je brát ohled na to, zda vybíráte krém pro naše podmínky, nebo se chystáte na dovolenou do exotické destinace. Tam je totiž potřeba vyšší ochranný faktor SPF.

  2. Hydratační přípravky

    Sluníčko naši pokožku nejen opaluje a dodává jí tak snědší odstín, ale zároveň ji hodně vysušuje. Na vysoušení pokožky mají vliv i klimatizace, které v tomto období jedou doslova na plné obrátky a utočí na nás ve všech obchoďácích nebo třeba autech. Proto své pokožce dopřávejte pravidelnou hydrataci v podobě hydratačních přípravků, ať už to budou mléka nebo krémy, to už záleží na vás.

  3. Pozor na rty

    Pokud si myslíte, že v létě stačí chránit jen pokožku těla nebo obličeje, pak jste na omylu. Důležité je chránit i vaše rty, k čemuž vám dopomohou nejrůznější luje nebo balzámy. Ty se dají pořídit v mnoha provedeních, takže si můžete koupit přesně to, co vám nejvíce chutná.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.