Jak správně hydratovat pleť

Lidské tělo se z 80 % skládá z vody. Jedním z orgánů, pro který je voda nezbytná, je kůže. Ta funguje jako obal i jako bezpečnostní prvek pro vnitřní orgány, bez dostatečné hydratace se vysušuje, praská, dochází k poranění a ztrácí se pevnost a elasticita.

O tom, že je důležité pleť hydratovat víme všichni, možná si ale nejste jisti, jestli to děláte úplně správně. Proto přinášíme pár tipů, jak efektivně dodat pleti hydrataci.

1. Krémy a emulze

Speciální hydratační krémy jsou prvním krokem ke správné péči o pokožku. V nabídce kosmetických firem je jich opravdu hodně a záleží jen na vaší volbě, pro který se rozhodnete. Rozhodně vsaďte na kvalitu, nedoporučuje se šetřit a kupovat neprověřenou kosmetiku.

Kromě denního hydratačního krému je dobré mít v zásobě noční regenerační, i ten dodává pokožce potřebnou vláhu. Dalšími vhodnými přípravky jsou různá tonika a hydratační make-upy.

2. Voda ve spreji

Zvlášť během horkých letních dnů, ale i v klimatizovaném prostředí, které značně vysušuje pokožku, je dobré mít po ruce vodu v rozprašovači. Může být obyčejná kohoutková nebo minerální, účinek bude mít stejný: dostatečné osvěžení pleti v extrémních podmínkách.

3. Pitný režim

Nejpřirozenější způsob, jak si udržovat pleť pružnou a hydratovanou, je dostatečné pití vody. Jestliže dodržujete pitný režim, voda ve vašich buňkách je stále čerstvá a hlavně je jí dostatek. A to vše se projeví i na kvalitě pokožky.

4. Ovoce a zelenina s vysokým podílem vody

Jistě už jste si někdy pro osvěžení nakladli na tvář plátky salátové okurky. Je to nejjednodušší hydratační maska, jakou máte k dispozici. Stejně účinný je například vodní meloun. Ovoce a zelenina s vysokým podílem vody ovšem hydratují i pouhou konzumací. Prot si hlavně v létě dopřávejte tyto potraviny do sytosti, pomůžete nejen pleti, ale i postavě.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.