Nepodceňujte potíže s erekcí. Pomoci může konvenční léčba i přírodní preparáty

U řady mužů se může projevit neschopnost dosáhnout erekce, případně úplného ztopoření penisu. Tento problém může mít mnoho důvodů. Většinou za to dneska může špatný životní styl, například nezdravá životospráva nebo nadměrné pití alkoholu či kouření. Faktorem je také stres, který si často přivádíme zbytečně i sami. Jinak je samozřejmě příčinou také stáří, což souvisí s fyziologickými změnami, zejména pokud jde o cévy.

Důležité je navštívit lékaře

Jakmile pocítíte libovolné problémy, rozhodně je potřeba neodkládat návštěvu lékaře. Lékař vždy musí stanovit diagnózu a zjistit, kde je vlastně původ vašich problémů. Lékař vám stanoví nějakou léčbu, která bude nejspíše spočívat v konvenčních lécích. Na tyto problémy je například osvědčená Viagra, která patří mezi klasické léky na erekci. Takové léky si nikdy nesnažte sehnat sami, protože jsou pouze na předpis a pokud je někde na pochybných místech volně prodávají, tak se může jednat o padělky. Ohrožovat své zdraví za takové riziko samozřejmě nikdy nestojí. V rámci léčby byste vždy měli:

  • Dodržovat doporučení lékaře
  • Upravit svůj přístup k životu

Lékař vám většinou předepíše léky nebo vám stanoví nějakou léčbu, ale vy sami byste měli také léčbě pomoci. To můžete učinit tak, že se zamyslíte nad svým životním stylem, pokusíte se vyhýbat zbytečnému stresu a rozrušení a zkrátka žít svůj život v trochu poklidnějším a zdravějším tempu.

Zvažte také přírodní doplňky

Znovu opakujeme, že určitě s problémy s erekcí navštivte lékaře. Na druhou stranu můžete ale lékařem stanovenou léčbu doplnit o přírodní preparáty, které mohou fungovat podpůrným způsobem. Na možné problémy s erekcí dobře fungují přípravky, které obsahují výtažky z rostlin jako je ženšen, Maca nebo kotvičník zemní. Ty dokáží podpořit potencí, a tak zvýšit váš sexuální chtíč. Každý preparát je dobré také pro jistotu zkonzultovat se svým lékařem.

Zdroj obrázku: tommaso79 / Shutterstock.com