Co o vás prozrazuje barva vašich očí

Každý jsme přišli na svět s nějakými viditelnými znaky, podle nichž nás mohou jiní lidé identifikovat. Máme nějakou barvu pleti, barvu vlasů a barvu očí. A právě barva očí podle vědcům, kteří prováděli různá zkoumání, může souviset s našimi charakterovými vlastnostmi. Co o vás prozrazuje barva očí?

Než se pustíme do rozboru konkrétních barev, předkládám trochu statistiky. Nejrozšířenější barvou očí na světě je hnědá (cca 80 % obyvatelstva), zatímco zelená je opravdu vzácná (necelé 2 procenta). Modrou barvu očí má asi 10 % obyvatel planety a je rozšířená hlavně na severu Evropy (Skandinávie). Barva očí se ustálí do třetího roku po narození, pak už se nemění. Pokud dojde ke změně barvy oka, jedná se o zdravotní problém.

Hnědé oči

Za oči s tmavou hnědou až černou barvou může vysoké množství pigmentu melaninu. Ten také podporuje funkci mozku. Hnědoocí lidé jsou považováni za inteligentní, laskavé a důvěryhodné. Jsou prý rodilí vůdci, charismatičtí, asertivní a sympatičtější, než lidé s jinou barvou očí.

Modré oči

Lidi s modrýma očima mají málo melatoninu a vnímáme je jako plaché, slabé a nedůvěryhodné. A přestože jim úplně nedůvěřujeme, považujeme modrooké jedince za fyzicky přitažlivé a sexy. Ve skutečnosti jde o silné osobnosti. Ženy s modrýma očima navíc podle všeho lépe snáší bolest a lépe se s ní vyrovnávají. 

Zelené oči

Lidé se zelenou barvou očí vypadají záhadně a svůdně. Díky tomu, že mají melatoninu “tak akorát”, jsou dominantní a příjemní, stejně jako hnědoocí lidé, a silní a opatrní jako lidé modroocí. Podle studie jde o jedince cílevědomé, pracovité, se schopností plánovat a stanovovat priority.

Oříškově hnědé oči

Lidé se světle hnědýma očima (často jsou zelenohnědé) jsou spontánní, odvážní a nezávislí. Žijí přítomností a život si užívají. Dobře navazují vztahy, radují se z maličkostí a jsou optimističtí.

Šedé oči

Šedé oči jsou velmi vzácné, v podstatě jde o variantu očí modrých i s jejich charakterovými vlastnostmi. Jde ale o lidi pečující o své blízké, s neustálou snahou zavděčit se a získat ocenění. Mají to mezi námi těžké.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.