Nemusíte být digitální nomád, abyste mohli cestovat a pracovat zároveň

O čem je digitální nomádství, už asi víte. Jde o lidi, kteří dokáží spojit příjemné s užitečným. Tedy pracovat odkudkoliv tak, že jim výdělek pokryje veškeré náklady na cestu i pobyt, aniž by museli utrácet z našetřených peněz. Většinou vyrazí jen s báglem na zádech, přesto putují napříč světem. Tito lidé se většinou živí prostřednictvím internetu.

Možná už vás napadlo, že byste chtěli takovýto život okusit. Jenže nemáte dost zkušeností ani si nevyděláváte tolik, aby to bylo možné provést. Rovněž je potřeba mít důležité informace. Ty předávají většinou ti zkušenější nomádi, kteří takto žijí už nějaký čas. Pořádají různá školení a kurzy, aby si mohl každý tento styl života zkusit. Máme-li být upřímní, opravdu to není pro každého. Vy si to můžete zkusit nanečisto v rámci České a Slovenské republiky, pokud zatím nemáte zkušenosti.

Jak začít trénovat?

Pokud nemáte žádné závazky vůči jiným osobám, pak si stačí vzít pracovní notebook, batoh s nejdůležitějšími věcmi a vyrazit. Co tak zkusit Ibis hotel v Praze? Zde budete mít možnost pracovat, protože zaručeně nebudete mít problém s připojením na internet, což je pro člověka živícího se online klíčové. Možná vám v cestování mimo svou krajinu brání pouze jazyková bariéra. Pak je putování po krásách České či Slovenské republiky pro vás tím pravým ořechovým. Jaké další výhody vám plynou?

Výhody

Ať už zvolíte hotel Ibis Olomouc nebo jiný hotel i kraj, oproti bydlení v pronájmu máte při takovém stylu života výhody. Nemusíte kupovat nábytek, platit nehorázné peníze za pronájem, najdete-li si za solidní peníze ubytování. Odpadá vám většinou i dvou měsíční depozit, který je nutné na začátku bydlení v pronájmu zaplatit. Naučíte se, jaké to je bydlet mimo domov, často střídat své působiště a zkusíte si nanečisto, život nomádů. Přesto nic neriskujete. Stále jste doma, blízko rodiny a možností navštívit lékaře atd.

Rozhodnete-li se mimo ČR poznávat i krásy Slovenska, zamiřte na hotel Ibis v Bratislavě, domluvte si ubytování předem, aby se vám nestalo, že přijede a nebudete mít kde hlavu složit.

Nevýhody

Nevýhodou je i to, že nemáte nic stálého. Tento styl života není vhodný pro lidi, kteří mají potřebu zapustit někde kořen. Vozíte sebou pouze batoh, se kterým cestujete. Nepatří vám židle, příbor, nádobí – nic. Pokud vám to nevadí, klidně si to zkuste. Třeba během dvou měsíců až půl roku změníte názor. Česká i Slovenská republika má mnoho krásných a úžasných míst. Nemusíte hned vyrážet někam daleko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *