Jak získat zaměstnance, kteří vás neopustí – 3 jednoduché kroky

Mít dnes věrné a vděčné zaměstnance se zdá být nadlidský úkol. Nicméně opak je pravdou. Většina zaměstnanců pouze reaguje na to, jak se s nimi zachází. Každý člověk si přeje být ve svém životě vyslyšen, oceněn a povzbuzován. To platí ve všech oblastech života – nejen v rodinných vztazích, ale i těch pracovních. Budete-li se tedy o své zaměstnance hezky starat, vrátí se vám to stonásobně. Bylo prokázáno, že 8 z 10 zaměstnanců dalo přednost poctivému a férovému šéfovi před lákavou nabídkou v nejisté společnosti.

Dopřejte zaměstnancům odměny

Odměny mohou mít různou podobu. Rozhodně nejde pouze o to, abyste dali každému 500 Kč o výplatě na ruku. I když asi nikdo by nenadával. Nicméně takový Wellness hotel v Praze, ale klidně i jinde je něčím, co jen tak člověk nezapomene. Zamíříte-li do wellness jako skupinka, budou mít všichni skvělé zážitky a kolektiv to více stmelí. Hledejte tedy způsob, jak zaměstnance odměnit a trávit s nimi i mimopracovní čas formou odměny. Už to, že budete s nimi, je pro ně odměna a pocta.

Vyrazte na výlet

Hotel v Praze 7 v Holešovicích je ideálním místem, kam vzít své zaměstnance. Opět jde o formu odměny, ale i upevnění vztahů mezi lidmi na pracovišti i vámi. Vyrazte společně na prohlídku našeho hlavního města, běžte na nákupy, pozvěte je na oběd či večeři. V Praze se toho dá podnikat spousta. Případně vyberte jiné město a způsob zábavy. Důležité je trávit se svými zaměstnanci alespoň trochu času a ukázat jim, že se ta dřina a věrnost vyplatí.

Učte je, posunujte je

Nejlepší šéf je ten, který motivuje, inspiruje. Snažte se, aby vaši lidé neusínali na vavřínech a měli pocit, že stále stoupají. Jakmile člověk dosáhne stropu, buď odchází tam, kde je strop vyšší, případně se z něj stává pasivní jedinec. O pasívní jedince vy přece nestojíte. Konferenční prostory v Praze jsou ideálním místem pro firemní prezentace, společenské eventy, jednání a školení.