Jak vybrat tiskárnu – návod pro „netechnické“ typy

Dnes jsme pro Vás připravili 4 praktické tipy na výběr tiskárny v případě, že nepatříte mezi technicky zdatné uživatele a Vaší prioritou tak je, abyste s tiskárnou měli co nejméně práce (ovšem ne za cenu výrazně horšího výkonu).

Podpora v češtině

Výrobce tiskárny by měl mít veškerou podporu v češtině. Kromě samotných ovladačů a návodů k používání jistě přijde vhod i možnost telefonického kontaktu. Zároveň pomůže, pokud tiskárnu koupíte od obchodníka, který disponuje vyškolenými pracovníky na pobočkách či podpoře e-shopů.

Pomoc od ostatních uživatelů přijde vhod

Zejména na Youtube  můžete najít celou řadu návodů k jednotlivým tiskárnám (většinou jsou v angličtině). Tato videa pochází buď od „domácích“ uživatelů, profesionálů pracujících s tiskárnami či samotných výrobců, viz níže příklad video návodu na bezdrátové připojení tiskárny Canon PIXMA MG290.

Pokud chcete tedy maximálně eliminovat stres spojený s nastavováním funkcí tiskárny, preferujte zařízení, k němuž je k dispozici dostatek video návodů.

Barevné náplně – oddělené nebo kombinované?

Myšlenka vyřešit všechny barvy jednou náplní je sice lákavá, má však velkou pihu na kráse. Kombinované náplně představují výrazně dražší způsob doplňování barevných náplní. Při výběru tiskárny se tedy dívejte po zařízeních, které mají barevné náplně oddělené (tj. kupujete vždy pouze tu barvu, která Vám zrovna došla, a ne všechny barvy najednou). Počet zásahů v útrobách tiskárny můžete eliminovat tak, že si pořídíte tiskárnu, jejíž náplně mají vyšší objem inkoustu (případně tiskárnu, která umí pracovat i s náplněmi ve variantě XXL).

Funkce, které neoceníte, ale jež zároveň dokáží zkomplikovat život

Možnost připojení tiskárny přes WI-FI se hodí v případě, že tisknete z notebooku či více počítačů. Automatické zaslání skenovaného dokumentu přijde vhod při práci v týmu, doma již příliš ne. Podobně je to s dalšími „vychytávkami“ jako Bluetooth či NFC. Pokud si chcete maximálně ušetřit práci, mějte tiskárnu připojenou přes standardní síťový kabel (i samotná instalace tiskárny s ním bude snazší). V případě funkcí mimo „obyčejný“ tisk, skenování a kopírování v domácnosti platí, že „méně může být více“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *