Co navštívit na Bali

Dovolená na Bali je zážitek, po kterém touží řada Čechů. Možná si i vy svůj sen chcete splnit právě letos a přemýšlíte, kam se na Bali podívat, když se nabažíte koupání v moři. Jistě vám pomůžou i naše tipy.

Zajímavých míst je na Bali opravdu hodně, ne nadarmo se mu říká “Ostrov bohů”. Můžete se tu seznámit s unikátní indonéskou kulturou, téměř na každém kroku najdete jedinečné chrámy.  Setkáte se také s nádhernou přírodou plnou zajímavých zvířecích obyvatel a přírodních úkazů, mezi něž patří také obrovské sopky či tajemné jeskyně. A samozřejmě si můžete užívat vyhřáté dechberoucí pláže, jichž je tu opravdu hodně.

Ubud

Asi každý, kdo se vydá na Bali, navštíví městečko Ubud v centrální části ostrova. Centrum kultury,meditací i obchodu je přeplněné těmi nejlepšími restauracemi a kavárnami. můžete zde navštívit chrámy, muzea, galerie i venkovní festivaly plné hudby a tance. Za zmínku stojí obrovské královské hrobky v údolí Gunung Kawi z 11. století. Na okraji města jsou k vidění také tradiční terasovitá rýžová pole s unikátním způsobem zavlažování.

Monkey Forest

Jednou z velmi oblíbených atrakcí, kterou město Ubud nabízí, je Opičí les se třemi krásnými hinduistickými chrámy, jejichž vznik je datován do poloviny 14. století. Tuto přírodní rezervaci obývají početné skupiny opic. Drzost zdejších opic je pověstná, takže si dávejte pozor na své věci – brýle, čepice, mobily a hlavně na svačiny.

Vodopád Gitgit

Vodopády se nacházejí převážně v severní části Bali a většina z nich je dobře přístupná i bez průvodce (Sekumpul, Aling-Aling, Sing-Sing). Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější místa na Bali patří vodopád Gitgit ležící v severní části ostrova. Vodopád je vysoký přibližně 35 metrů a je obklopený tropickými stromy a rostlinami. Můžete tu pozorovat divoké opice, které sem chodívají pít nebo se pod některým z vodopádů vykoupat.