Budwigová dieta

Dr. Johanna Budwigová (1908 – 2003) byla německá bioložka, která se intenzivně zabývala studiem vlivu potravy na zdraví člověka. Už v padesátých letech minulého století objevila, že za zdravotními problémy stojí izolovaný tuk.

Oznámila také, že zná odpověď na rakovinu, i když si byla vědoma, že jí mocenské zájmy farmaceutických lobby nebudou poslouchat. Při svých výzkumech totiž zjistila, že zdraví lidé mají v červených krvinkách vyšší množství tuků typu omega-3, zatímco v rakovinných buňkách úplně chybí.

Stravovací plán

Na základě svých poznatků došla ke zjištění, že nejvhodnější forma, jak tělu dodat potřebné kvalitní tuky, je lněné semínko. Už jedna čajová lžička oleje z těchto semen na 50 kg hmotnosti člověka je účinnou prevencí proti všem civilizačním chorobám.

Principem Budwigové diety, kterou sama označovala za léčebný stravovací plán, je každodenní konzumace lněného semínka smíchaného v tvarohu, protože v kombinaci s touto potravinou je účinek nejvyšší. Miska tvarohu s drcenými lněnými semínky, ať už na sladko či na slano, je klíčem k úspěšnému fungování metabolismu tuků a tím k postupné  ztrátě vnitřního tuku. Ten je vysoce rizikový také v souvislosti se srdečním infarktem.

Pravidla Budwigové

Zároveň s konzumací léčivé směsi, která obsahuje 1 – 2 hrnky tvarohu, kefíru, jogurtu či cottage cheese, 3 – 5 lžic panenského lněného oleje a 1 – 3 lžic drcených nebo mletých semínek (mlít těsně před konzumací), byste se měli soustředit ještě na další poznatky dr. Budwigové:

  • vynechat  potraviny, ve kterých se nasycené tuky, často skryté, nacházejí – pečivo, zákusky a sušenky, salámy, uzeniny
  • vyvarovat se všem průmyslově ztuženým tukům (margaríny, čokolády, oplatky…)
  • vyloučit všechny konzervanty v potravinách, protože zabraňují oxidaci a blokují spalování tuku
  • pít čistou vodu, neslazené zelené nebo bylinné čaje, případně slazené medem
  • vyhnout se lidem vytvářejícím stres a stresovým situacím
  • udělat si čas na relaxaci
  • pobývat na slunci, vyhnout se spálení, ale i nadužívání opalovacích krémů
  • varovala před potravinovými doplňky, i když je nezakazovala
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.